KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Huawei, bir Avrupa ülkesinde daha yasaklanabilir: işte nedeni

Huawei Bir Avrupa Ulkesinde Daha Yasaklanabilir Iste Nedeni169349 0 Bildiğiniz üzere Huawei, ABD yaptırımları nedeniyle hem akıllı telefon hem de telekomünikasyon pazarındasert darbeler aldı. O denli ki ABD başta olmak üzere birçok ülke, 5G ağlarında Huawei ve ZTE üzere Çinli firmaların ekipmanlarına kısıtlama getirdi. Son olarak bu kısıtlama, Avrupa Birliği özelinde de yapılabilir. Huawei, 5G özelinde bir Almanya yasağı ile karşı karşıya.

Huawei, 5G özelinde bir Almanya yasağı ile karşı karşıya

Hatırlayacak olursak daha evvel Avrupa Komitesi, ülkelerin Huawei üzere yüksek riskli 5G şirketlerinin temel telekomünikasyon ağından çıkarılmasını ele almıştı. Bunun akabinde İngiltere, İsveç, Letonya ve Litvanya da dahil olmak üzere bölgedeki başka birçok ülke, Çinli devin 5G ağlarından yasaklanacağını duyurdu. Almanya ise, Huawei’yi yasaklama istikametindeki baskılara olumsuz cevap vermişti. Lakin bu karardan geri adım atılabilir.

Aktarıldığı kadarıyla Almanya İçişleri Bakanlığı, Çinli tedarikçilerden gelen 5G donanımlarının yerel telekom operatörlerinden kaldırılmasını gerektiren yeni bir teklifte bulundu. Ayrıyeten bu kısıtlamanın 2026 yılına kadar geçerli olacağı belirtiliyor. Hasebiyle devreye alındığı takdirde, Huawei ve ZTE üzere üreticiler bir Avrupa ülkesinden daha yasaklanmış olacak. 

Huawei ise, bu cins kısıtlamaların siyasi bir dayanağa sahip olduğunu söylüyor. Konu hakkında Huawei Almanya Kurumsal Bağlantı Lider Yardımcısı Carsten Senz, şirketin uzun müddettir Alman tüketicileri tarafından itimatla kullanıldığını vurgu yaparak bu kararın Alman telekom operatörlerini ek maliyetlerle karşı karşıya bırakacağı savundu. Hasebiyle bu telaşların cevap bulup bulmadığını görmek için bir müddet daha beklememiz gerekecek.

İçerik
ABD ordusu Microsoft’tan daha faza HoloLens alacak

Geçtiğimiz hafta ABD ordusunu Microsoft’un güncellenmiş HoloLens başlıklarını test ettiğini ve testlerin olumlu geçtiğini sizlere1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Oppo Find N3 ilk kez canlı olarak görüntülendi: İşte tasarımı

Bir müddettir sızıntılarla gündemde olan Oppo Find N3 için geri sayım resmen başladı. Bildiğiniz üzere1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Samsung 1 inç formatında sensörler hazırlıyor

Akıllı telefon kameralarında artık 1 inç tipindeki sensörler tanınan olmaya başladı. 1 inç boyutlarına yakın1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.