KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Huawei, bir Avrupa ülkesinde daha yasaklanabilir: işte nedeni

Huawei Bir Avrupa Ulkesinde Daha Yasaklanabilir Iste Nedeni169349 0 Bildiğiniz üzere Huawei, ABD yaptırımları nedeniyle hem akıllı telefon hem de telekomünikasyon pazarındasert darbeler aldı. O denli ki ABD başta olmak üzere birçok ülke, 5G ağlarında Huawei ve ZTE üzere Çinli firmaların ekipmanlarına kısıtlama getirdi. Son olarak bu kısıtlama, Avrupa Birliği özelinde de yapılabilir. Huawei, 5G özelinde bir Almanya yasağı ile karşı karşıya.

Huawei, 5G özelinde bir Almanya yasağı ile karşı karşıya

Hatırlayacak olursak daha evvel Avrupa Komitesi, ülkelerin Huawei üzere yüksek riskli 5G şirketlerinin temel telekomünikasyon ağından çıkarılmasını ele almıştı. Bunun akabinde İngiltere, İsveç, Letonya ve Litvanya da dahil olmak üzere bölgedeki başka birçok ülke, Çinli devin 5G ağlarından yasaklanacağını duyurdu. Almanya ise, Huawei’yi yasaklama istikametindeki baskılara olumsuz cevap vermişti. Lakin bu karardan geri adım atılabilir.

Aktarıldığı kadarıyla Almanya İçişleri Bakanlığı, Çinli tedarikçilerden gelen 5G donanımlarının yerel telekom operatörlerinden kaldırılmasını gerektiren yeni bir teklifte bulundu. Ayrıyeten bu kısıtlamanın 2026 yılına kadar geçerli olacağı belirtiliyor. Hasebiyle devreye alındığı takdirde, Huawei ve ZTE üzere üreticiler bir Avrupa ülkesinden daha yasaklanmış olacak. 

Huawei ise, bu cins kısıtlamaların siyasi bir dayanağa sahip olduğunu söylüyor. Konu hakkında Huawei Almanya Kurumsal Bağlantı Lider Yardımcısı Carsten Senz, şirketin uzun müddettir Alman tüketicileri tarafından itimatla kullanıldığını vurgu yaparak bu kararın Alman telekom operatörlerini ek maliyetlerle karşı karşıya bırakacağı savundu. Hasebiyle bu telaşların cevap bulup bulmadığını görmek için bir müddet daha beklememiz gerekecek.

İçerik
İşte iPhone 15 Pro Max ile 15 Pro’yu ayıran kamera özelliği

Apple, her yıl olduğu üzere iPhone 15 serisinde de Pro’ların kamerasını öne çıkardı. Serinin en1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
watchOS 10 bugün çıkıyor: İşte Apple Watch’lara gelen yenilikler

Apple, 18 Eylül’de TSİ 20.00’den itibaren yeni yazılımlarını indirmeye açacak. iOS 17, iPadOS 17, tvOS1

5 dk. 2 Okundu
İçerik
Apple Watch Ultra 2 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Geçtiğimiz yıl Apple, Apple Watch'un sağlam ve premium bir versiyonu olan Apple Watch Ultra'yı tanıtarak1

5 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.