KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iOS 17’ye geçiş beklenenden daha düşük seviyede ve bunun nedenleri çok bariz

Ios 17 Ye Gecis Beklenenden Daha Dusuk Seviyede169567 0 Apple, iOS 17‘yi geçtiğimiz ayın ikinci yarısında tüm uyumlu iPhone modelleri için genel kullanıma sunmuştu. iOS 17 mevcut özelliklere büyük iyileştirmeler getiriyor ve ayrıyeten Kilit Ekranı için genişletilmiş özelleştirmeler sunuyordu. Bununla birlikte, iOS 17’nin benimsenme oranı beklenmedik bir formda biraz düşük bir seviyede.

Hatalar iOS 17’ye geçişi yavaşlatıyor

Ios 17 Ye Gecis Beklenenden Daha Dusuk Seviyede169567 1 Paylaşılan istatistiklere nazaran, uyumlu iPhone modellerinin sırf yüzde 25’ü iOS 17 sürümünü kullanıyor ve bunların sadece yüzde 14’ü en son iOS 17.0.3 güncellemesini yüklemiş durumda. Öte yandan şu anda, uyumlu iPhone modellerinin neredeyse yüzde 60, hatta daha fazlası iOS 16 sürümlerini kullanıyor.iOS 17’nin beklenenden daha düşük benimsenme oranı ise güncellemeyle birlikte gelen birtakım meselelerden kaynaklanıyor. Apple tarafından iOS 17’nin yeni iPhone 15 Pro modellerinin çok ısınmasına neden olan bir yanılgı barındırdığı doğrulandı. Bu durum kullanıcıların yeni sürümden kuşku duymasına neden oldu.

Apple kelam verdiği üzere bir güncelleme yayınladı ve çoğunlukla iPhone’daki çok ısınma sorunu halledildi. Başlangıçta, çok ısınma meselesinin Apple’ın yeni A17 Pro çipinden kaynaklandığı iddia ediliyordu. Ayrıyeten, ‘Pro’ modellerindeki yeni titanyum kaplama da çok ısınmaya neden olmakla suçlandı. Lakin Apple tüm bu savları yalanladı ve sorunun yazılımsal bir düzeltme ile çözüleceğini belirtti. Şayet bir iPhone 15 Pro’ya sahipseniz, iOS 17.0.3’ü yüklemenizi tavsiye ederiz.

Bununla birlikte, kullanıcılar büyük olasılıkla platformun kararlı hale gelmesini bekleyecek ve akabinde iOS 17’ye güncelleme yapacaklar. iOS 17 şimdi birinci kademelerinde olduğu için, şirketin sahnede duyurduğu en değerli özelliklerden kimileri hala eksik.

İçerik
AOC oyuncular için taşınabilir monitörünü duyurdu

AOC tarafından geliştirilen Gaming 16G3 ismindeki yeni taşınabilir oyuncu monitörü, kullanıcılara gittikleri her yerde yüksek1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Web Sitesi Açmanın Faydaları Nelerdir?

Web Sitesi Açmanın Faydaları Nelerdir? Eğer internet üzerinde kendinizi tüm dünyaya tanınmak istiyorsanız bu konuda1

2 dk. 5 Okundu
İçerik
Huawei: Kendi yongamızı kullanmak zorundayız

Bilhassa yapay zekâ ve yonga alanında büyümesi istenmeyen Çin büyük bir ambargo baskısı altına alındı.1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.