KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iOS 17’de şimdi de WiFi sorunu yaşanıyor

Ios 17 De Simdi De Wifi Sorunu Yasaniyor169607 0 Apple’ın iOS 17 güncellemesi kullanıcıların canlarını sıkmaya devam ediyor. iPhone XS’ten başlayarak birden fazla iPhone’a yüklenebilen iOS 17, görünen o ki güncellemeyi telefonlarına yükleyen birtakım şahıslarda WiFi problemine neden oluyor. iOS 17 WiFi sorunu hakkında ise şimdilik resmi bir düzeltmenin olmadığı bildiriliyor.

iOS 17’de WiFi sorunu

WiFi sorununun herkesi etkilemediği belirtilirken ana sorunun, kimi şahısların iPhone yahut iPad’lerinin Wi-Fi üzerinde çalışmayı durdurmasından kaynaklandığı belirtiliyor. Aygıt, WiFi ağına bağlı kalmaya devam ediyor ancak internet ilişkisi kesilmiş üzere hiçbir bilgi transferi yapmıyor. Bununla birlikte, kullanıcılar tıpkı ağa bağlı başka aygıtların olağan halde çalışmaya devam ettiğini ve temasın çoklukla kendiliğinden geri geldiğini bildiriyor. Öbür kullanıcılar ise Wi-Fi kullanmaya devam edebildiklerini fakat ilişkinin bir müddetliğine aşırı yavaşlayabildiğini bildiriyor.

Sorunu yaşayan kullanıcılar hem X’te hem de Reddit’te paylaşımlar yapıyor. Bir kullanıcı Wi-Fi kanal aralığını 20 MHz, 40 MHz yahut 80 MHz olarak ayarlamanın meseleleri çözdüğünü sav ediyor. Diğer bir kullanıcı ise iPhone’da uçak modunu aktifleştirip akabinde tekrar devre dışı bıraktığınızda sorunun çözüldüğünü aktarıyor. Bununla birlikte WiFi meselesinin yaygın bir sorun mu yoksa yalnızca az sayıda kullanıcıyı mı etkilediği bilinmeyen. Apple, iPhone kullanıcılarını etkileyen Wi-Fi meseleleri olduğunu şimdi kabul etmedi ya da reddetmedi.

İçerik
Akbank Hackathon: DisasterTech Başlıyor

75 yıldır Türkiye’nin gelişimi için çalışan Akbank, teknoloji ile onarıcı tahliller geliştirilmesi için sürdürdüğü Hackathon1

3 dk. 4 Okundu
İçerik
iPhone 15 Ultra için Apple Vision Pro iddiası

IFA tüketici elektroniği fuarında iPhone 15 Ultra için kılıfların da getirildiğinin ortaya çıkması bu modelin1

1 dk. 8 Okundu
İçerik
DALL-E 3 çıktı! İşte örnekler, ChatGPT entegrasyonu ve tüm detayları

OpenAI, üretken yapay zeka görsel sanat platformu DALL-E'nin üçüncü sürümünü duyurdu; bu sürüm artık kullanıcıların1

3 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.