KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iOS 17 güncellemesi çıktı! Nasıl indirilir, hangi iPhone’lar destekliyor?

Ios 17 Cikti Nasil Yuklenir Hangi Iphone Lar Destekliyor168917 0 Apple, iOS 17‘yi bugün herkesin kullanımına sundu. Bir müddettir iOS 17’nin geliştirici ve herkese açık betalarını indirmek mümkün olsa da, artık Apple’ın yeni taşınabilir işletim sisteminin kararlı ve kullanıma hazır olan bu son sürümünü indirip yükleyebilirsiniz. Pekala iOS 17 nasıl yüklenir?

iOS 17 güncelleme sürecinin büyük kısmını iPhone’unuz halledecektir, lakin iOS’un en son sürümünü yüklemeden evvel hazırlanmak için birkaç şey yapabilirsiniz. Yeni iOS 17’yi iPhone’unuza yüklemeye yönelik adım adım kılavuz için okumaya devam edin.

Yepyeni iPhone işletim sistemi hakkında daha fazla bilgi için iOS 17 özellikleri bahisli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

iOS 17 destekleyen iPhone telefonlar

iOS 17, tüm iPhone’lar tarafından desteklenmiyor. Hasebiyle iOS 17 destekleyen iPhone’lar hangileri sorusu gündeme geliyor. İşte iOS 17 destekleyen telefonlar:

 • iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max
 • iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
 • iPhone 13, iPhone 13 Küçük, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max
 • iPhone 12, iPhone 12 Küçük, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
 • iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max
 • iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR
 • iPhone SE (ikinci jenerasyon yahut yeni modeller)

iOS 17’yi yüklemeden evvel iPhone’unuzu yedekleyin

Ios 17 Cikti Nasil Yuklenir Hangi Iphone Lar Destekliyor168917 1 iOS 17’nin tüm yeni özelliklerine dalmadan evvel birkaç temel tedbir almaktan ziyan gelmez. Tüm şahsî ve telefon datalarınızın inançta kalmasını sağlamak için güncelleme yapmadan evvel iPhone’unuzu yedeklemelisiniz. Bu, iOS 17’nin size uygun olmadığını fark ederseniz iOS 16’ya geri dönme seçeneği de sunacaktır.

Yedekleme yapmak için Ayarlar > [adınız] > iCloud > iCloud Yedekleme‘ye gidebilir ve akabinde Artık Yedekle’ye basarak aygıtınızı manuel olarak yedekleyebilirsiniz.

iPhone’unuzu Mac bilgisayarda Finder’ı kullanarak da yedekleyebilirsiniz. iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın, Finder’ı açın, aygıtınızı seçin ve akabinde bir yedekleme oluşturun.

Bu üç şeye bakmayı unutmayın

İndirme ve yükleme sürecinin mümkün olduğunca problemsiz geçmesi için birkaç adımda hazırlık yapmak yararlı olacaktır:

 • iPhone’unuzun prize bağlı olduğundan emin olun. Piliniz %50’nin altındaysa iOS 17’yi indiremezsiniz, bu nedenle güncelleme yaparken telefonunuzu prize takmak en inançlı yoldur. Fişe takılı olsanız bile iOS 17’yi yüklemek için pilin %20’nin üzerinde olması gerekir.
 • Wi-Fi’ye bağlanın. Mobil bilginizi kullanarak iOS 17’yi indirmek internetinizi tüketebilir, bu nedenle yüklemeye başlamadan evvel sabit bir Wi-Fi ağına bağlanın.
 • Yeterli depolama alanı açın. iOS 17 belge boyutu birkaç gigabayt olacaktır ve saklama alanınız tükeniyorsa iOS 17’yi indirip yüklemeden evvel biraz yer açmanız gerekir. Büyük belgeleri ve uygulamaları silmek için Ayarlar > Genel > iPhone Saklama Alanı kısmına gidin.

iOS 17 nasıl indirilir ve yüklenir?

Ios 17 Cikti Nasil Yuklenir Hangi Iphone Lar Destekliyor168917 2 Tüm hazırlıkları tamamladıktan sonra iOS 17’yi indirmeye ve yüklemeye hazır olacaksınız. iOS 17’nin resmi sürümü kullanıma sunulduğunda iPhone’da Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme kısmına gidin. Güncellemenin görünmesi için birkaç saniye (veya dakika) bekleyin ve akabinde iOS 17 için Şimdi Yükle’ye (veya iOS 17’yi daha sonra yüklemek istiyorsanız Bu Gece Yükle’ye) basın.
 • Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme kısmına gidin.
 • Güncellemenin görünmesi için birkaç saniye (veya dakika) bekleyin
 • Güncelleme etkin olduğunda Şimdi Yükle’ye basın ve talimatları izleyin

Bunun yerine iOS 16.6 için indirme ve yükleme seçeneğini görürseniz, sayfanın altındaki iOS 17’ye Yükselt düğmesine ve akabinde iOS 17 için İndir ve Yükle düğmesine basın. Güncelleme sürecini başlatmak için parolanızı girin.

Güncelleme sürecine başladıktan sonra, indirme sürecinin ne kadar süreceğini gösteren bir varsayımla birlikte bir yükleme çubuğu göreceksiniz. İndirme süreci tamamlandıktan sonra iPhone’unuzu tekrar başlatın ve iOS 17’nin yüklenmesini bekleyin. Süreç bu kadar!

iOS 17 beta kaldırma nasıl yapılır?

iPhone’dan iOS 17 beta kaldırmak için Ayarlar > Genel > VPN ve Aygıt İdaresi > iOS 17 Beta Profili > Profili Kaldır adımlarını izleyip iOS 17 beta profilini silebilirsiniz. Beta profilini kaldırdıktan sonra yazılım güncelleme sayfasını giderek, iOS 17’nin sonuncu sürümünü yükleyebilirsiniz.

⚠️ iOS 17 gelmedi, ne yapmalıyım diyenler için: Şayet iOS 17 alacak iPhone modellerinden birine sahipseniz ve iOS 17 gelmedi ise Apple sunucularında yaşanan yoğunluktan dolayı, bu sorunla karşılaşmış olabilirsiniz. Bunun için muhakkak aralıklarla iPhone’un Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsünden güncellemeleri denetim etmelisiniz.

İçerik
Galaxy S24 Ultra Geekbench’te test edildi: Sonuçlar şaşırtıcı

Samsung‘un 2024 yılında tanıtmaya hazırlandığı Galaxy S24 serisiyle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere yeni1

2 dk. 4 Okundu
İçerik
Xiaomi, Black Shark S1 akıllı saatini tanıttı: İşte özellikleri ve fiyatı

Xiaomi ekosisteminin bir kesimi olan Black Shark markası, gloabal pazara yönelik Black Shark S1 akıllı1

1 dk. 43 Okundu
İçerik
2023’te alınacak en iyi telefonlar

Ortalama bir kullanıcı her gün cep telefonunda 3 saat ila 4,5 saat ortasında vakit harcıyor.1

24 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.