KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Qualcomm’da işler iyi gitmiyor: 1258 çalışanıyla yollarını ayırıyor

Qualcomm Da Isler Iyi Gitmiyor 1258 Kisi Isten Cikariliyor169723 0

Mobil çip pazarının en büyük oyuncularından olan Qualcomm Kaliforniya’daki iki ofisinde toplam 1258 çalışanıyla yollarını ayırıyor. Şirketin Kaliforniya İş Geliştirme Departmanı’na yaptığı müracaata nazaran genel merkezinin bulunduğu San Diego’da 1064, Santa Clara’daki ofisinde ise 194 çalışanının işine son verecek. Bu sayı 51 bin çalışana sahip olan şirketin iş gücünün %2.5’ine denk düşüyor.

Şirketin bu yılın üçüncü çeyreğinde çip pazarındaki sakinliğin akabinde düşen gelirler nedeniyle bu türlü bir karar aldığı bildiriliyor. Qualcomm’un müracaatına nazaran işten çıkarmalar 13 Aralık’a kadar gerçekleştirilerek tekrar yapılanmaya gidilecek.

Huawei siparişleri azaltıyor

Qualcomm, “makroekonomik ve talep ortamında devam eden belirsizlik” nedeniyle gelirlerinin azalması riskiyle karşı karşıya. Geçtiğimiz ay analist Ming-Chi Kuo, Qualcomm’un Huawei’nin kendi çiplerine ve mahallî ortaklarına yönelmesi sebebiyle Qualcomm’dan çip alımını azaltabileceğini söylemişti. Çinli üretici 2023 yılında şimdiye kadar Qualcomm’dan 40 milyonun üzerinde SoC almış durumda. Önümüzdeki sene bu sayının değerli ölçüde azalacağı öngörülüyor.

İçerik
14.Nesil Intel işlemcilerin tüm özellikleri doğruladı

Ekim ayı tarihli Intel aktifliği yaklaşırken, bu aktiflikte tanıtılacak 14.nesil Intel Raptor Lake Refresh işlemciler de netleşmeye1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Google yapay zeka çiplerini tedarik eden Broadcom’un üstünü çizdi

Google son birkaç yıldır yapay zeka teknolojisi ve yüksek hacimli data merkezlerine yönelik çipler geliştirmek1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
OLED monitörler yaygınlaşıyor: Satışlarda %300 artış bekleniyor

OLED ekranlar yanma (burn-in), kısa ömür üzere problemlerden kurtulup yeterlice olgunlaştılar. Tıpkı vakitte fiyatları da1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.