KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Intel Meteor Lake-S masaüstü işlemciler doğrulandı

Intel Meteor Lake S Masaustu Islemciler Dogrulandi169096 0 Bildiğiniz üzere Intel, önümüzdeki haftalarda 14.Nesil Meteor Lake ve Raptor Lake Refresh masaüstü işlemcilerini duyuracak. Lakin yonga devi, halihazırda devam eden planlarını değiştirmiş olabilir. Bugün iptal edildiği söylenen Meteor Lake-S masaüstü işlemciler resmen doğrulandı.

Intel Meteor Lake masaüstü işlemciler doğrulandı

Hatırlamak gerekirse Intel Meteor Lake işlemciler hakkında günümüze kadar birçok söylenti duyduk. O denli ki Meteor Lake işlemcilerin sadece taşınabilir platformları hedefleyeceği, masaüstü platformunda ise sadece Raptor Lake Refresh’in tanıtılacağı belirtilmişti. Ancak Intel’den gelen yeni bir açıklama, bu sızıntıların aksini gösteriyor. 

PCWorld’e verdiği röportajda Intel Genel Müdür Yardımcısı ve Bilgi Süreç Kümesi lideri Michelle Johnston HolthausMeteor Lake-S masaüstü işlemcilerin resmi olarak 2024’te piyasaya sürüleceğini doğruladı. Bu noktada ”Meteor Lake masaüstü olacak mı?” sorusuna olumlu cevap veren yetkili isim, taşınabilir ve masaüstü platformun birbirinden ayrılmadan ”tepeden tırnağa tek bir işlemci ailesi” olacağını belirtti.

Bu her ne kadar heyecan verici olsa da, 14.Nesil Meteor Lake-S masaüstü işlemcilerin çıkış tarihi hala bilinmeyen. Bu nedenle birinci çeyreğin başlarında Raptor Lake Refresh ile yahut söylentilere bahis olan Arrow Lake-S platformuna yakın bir tarihte piyasaya çıktığını görebiliriz. Ancak böyle bir durumda Intel, tek bir yılda üç masaüstü serisi duyurmuş olacak: Raptor Lake Refresh, Meteor Lake-S ve Arrow Lake-S (2024 sonu). Münasebetiyle tüm ayrıntılar için bir mühlet daha beklememiz gerekiyor.

İçerik
1More Penta Driver P50 ayrılabilir kulaklıklar ile geliyor

Ülkemizde daha çok bütçeye uygun kulaklıkları ile bilinen 1More markası premium usulde kulaklıklar da üretiyor.1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
HP dünyanın en ince 17 inç katlanabilir dizüstü modelini sunar

Son periyotta katlanabilir dizüstü modelleri daha fazla dikkat çekmeye başladı. Markalar en azından portföylerinde bir1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Avatar: Frontiers of Pandora’dan yeni hikaye fragmanı yayınlandı

Sony tarafından dün akşam saatlerinde düzenlenen State of Play etkinliğinde orijinal fragman ve duyurular sahne1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.