KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Linkedln gelirleri arttı: 1384 çalışanını işten çıkardı

Linkedln 1384 Calisanini Isten Cikardi169834 0

Microsoft’un iş ağı platformu LinkedIn, bu yıl ikinci defa büyük bir işten çıkarma atılımı yapıyor. Pazartesi günü yapılan açıklamada, LinkedIn’in yaklaşık 668 çalışanını işten çıkaracağı duyuruldu.

LinkedIn, bu yılın başlarında Mayıs ayında 716 çalışanı işten çıkardığını açıklamıştı ve bu atağın “daha fazla çeviklik ve büyüme için tekrar örgütlenme” gerekliliği olduğunu vurgulamıştı. Artık yapılan açıklamada ise işten çıkarmaların, “karar alma süreçlerini düzenlemek” hedefiyle gerçekleştirildiği belirtiliyor. Linkedln toplamda bu yıl içerisinde 1.384 çalışanını işten çıkarmış olacak.

Microsoft da bu yıl içinde bir dizi işten çıkarma duyurusu yapmıştı, bunlar ortasında 10.000 durumun kaldırılması da bulunuyor.

Öte yandan, LinkedIn’in büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz mali yılda platformun geliri birinci kere 15 milyar doları aştı. LinkedIn, son devirde “Influencer’lar ve CEO’lar markalarını LinkedIn’e taşıyor” başlıklı haberlerle dikkat çekti.

İçerik
Apple’dan ucuz MacBook geliyor: İşte detaylar

Microsoft üzere Apple da eğitim alanına yönelik uygun fiyatlı dizüstü bilgisayar pazarında büyümeyi hedefliyor. Şirkete1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Satürn’ün halkaları çarpışan iki uydunun kalıntıları olabilir

Yakın vakitte yayınlanan bir çalışma, Satürn'ün halkalarının birkaç yüz milyon yıl önce iki buzlu uydunun1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
iPhone 15 tanıtımı öncesi Apple Store kapatıldı

Apple, bugün düzenleyeceği Wonderlust etkinliği kapsamında iPhone 15 serisinin tanıtımını gerçekleştirecek. Teknoloji devi iPhone’ların yanında1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.