KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Intel Meteor Lake işlemcileri masaüstüne gelmeyecek: İşte detaylar

Intel Meteor Lake Islemcileri Masaustune Gelmeyecek169202 0 Intel Genel Müdür Yardımcısı ve Bilgi Süreç Kümesi lideri Michelle Johnston Holthaus, Meteor Lake işlemcilerinin ”tepeden tırnağa tek bir işlemci ailesi” olacağını belirtmişti. Fakat Intel, bu açıklamaya netlik kazandırarak 14. Jenerasyon Meteor Lake ailesinin bildiğimiz manasıyla masaüstü bilgisayarlara gelmeyeceğini duyurdu.

Meteor Lake masaüstüne gelmeyecek

14. Jenerasyon Meteor Lake işlemcileri yaklaşmakta olan LGA1851 gibi soketli bir masaüstü paketine girmeyecek. Yeni işlemciler, mobil (dizüstü bilgisayar ve tabletler) ve belli işlemci modellerine dayalı soketsiz modeller olarak hepsi bir ortada (AIO) masaüstü bilgisayarlar ve mini PC’ler oluşturmak için OEM’lere sunulacak. 

Bu, LGA 1851 platformunda yeni yongaların piyasaya sürülmesini bekleyen masaüstü bilgisayar oyuncuları ve meraklıları için katiyen hayal kırıklığı yaratan bir gelişme diyebiliriz. Öte yandan LGA 1851 platformu artık neredeyse kesin bir biçimde Intel Arrow Lake-S ailesiyle birlikte 2024’in ikinci yarısında kullanılmaya başlanacak. Bu ortada önümüzdeki haftalarda Raptor Lake Refresh ailesi mevcut LGA 1700 platformunda yerini alacak.

Arrow Lake, Raptor Lake Refresh’in yerini alacağına nazaran, performans açısından masaüstü bilgisayarlarda Meteor Lake’ten Arrow Lake’e geçişten daha büyük bir sıçrama bekleyebiliriz. Mevcut varsayımlara nazaran Arrow Lake, 13. Nesile oranla yüzde 21’e kadar performans artışı getirebilir. Lakin önümüzde daha bir yıl var ve bu sayılar muhtemelen değişecek.

İçerik
Galaxy S24’te kullanılacak Exynos 2400’ün performansı açığa çıktı

Yaklaşmakta olan Samsung Galaxy S24 serisi hakkında yeni bilgiler duymaya devam ediyoruz. Bildiğiniz üzere son raporlar,1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Büyük Windows 11 güncellemesinin detayları belli oldu: Copilot, yeni Paint ve fazlası

Microsoft, kısa bir mühlet evvel düzenlediği aktiflikte yeni Surface donanımlarını ve Windows gibi hizmetlerine eklenecek1

5 dk. 2 Okundu
İçerik
Merak sona erdi! Samsung Galaxy S23 FE tanıtıldı: İşte fiyatı ve özellikleri

Samsung, beklendiği üzere fiyat performans odaklı Galaxy S23 FE modelini duyurdu. Pekala Galaxy S23 FE1

3 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.