KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Intel Meteor Lake işlemcileri masaüstüne gelmeyecek: İşte detaylar

Intel Meteor Lake Islemcileri Masaustune Gelmeyecek169202 0 Intel Genel Müdür Yardımcısı ve Bilgi Süreç Kümesi lideri Michelle Johnston Holthaus, Meteor Lake işlemcilerinin ”tepeden tırnağa tek bir işlemci ailesi” olacağını belirtmişti. Fakat Intel, bu açıklamaya netlik kazandırarak 14. Jenerasyon Meteor Lake ailesinin bildiğimiz manasıyla masaüstü bilgisayarlara gelmeyeceğini duyurdu.

Meteor Lake masaüstüne gelmeyecek

14. Jenerasyon Meteor Lake işlemcileri yaklaşmakta olan LGA1851 gibi soketli bir masaüstü paketine girmeyecek. Yeni işlemciler, mobil (dizüstü bilgisayar ve tabletler) ve belli işlemci modellerine dayalı soketsiz modeller olarak hepsi bir ortada (AIO) masaüstü bilgisayarlar ve mini PC’ler oluşturmak için OEM’lere sunulacak. 

Bu, LGA 1851 platformunda yeni yongaların piyasaya sürülmesini bekleyen masaüstü bilgisayar oyuncuları ve meraklıları için katiyen hayal kırıklığı yaratan bir gelişme diyebiliriz. Öte yandan LGA 1851 platformu artık neredeyse kesin bir biçimde Intel Arrow Lake-S ailesiyle birlikte 2024’in ikinci yarısında kullanılmaya başlanacak. Bu ortada önümüzdeki haftalarda Raptor Lake Refresh ailesi mevcut LGA 1700 platformunda yerini alacak.

Arrow Lake, Raptor Lake Refresh’in yerini alacağına nazaran, performans açısından masaüstü bilgisayarlarda Meteor Lake’ten Arrow Lake’e geçişten daha büyük bir sıçrama bekleyebiliriz. Mevcut varsayımlara nazaran Arrow Lake, 13. Nesile oranla yüzde 21’e kadar performans artışı getirebilir. Lakin önümüzde daha bir yıl var ve bu sayılar muhtemelen değişecek.

İçerik
iPhone Ekran Parlaklığını Otomatik Ayarlama

Çağımızda artık son teknolojik cihazlar sevilerek kullanılıyor. Onlardan birisi olarak da karşımıza iPhone geliyor. iPhone1

4 dk. 32 Okundu
İçerik
Steam Deck’in yeni rakibi Lenovo Legion Go tanıtıldı: İşte özellikleri

Steam Deck ve ASUS ROG Ally’nin yeni rakibi Lenovo Legion Go, IFA 2023 etkinliğinde duyuruldu.1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Apple Watch Series 9, iki kat fazla depolama alanıyla geliyor!

Apple, 12 Eylül Wonderlust etkinliğinde yeni Apple Watch’ları tanıtırken bahsetmedi lakin Watch Series 9 ve1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.