KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Okulların açılması ile ChatGPT trafiği yeniden yükseldi: Ödevleri o yapıyor

Okullarin Acilmasi Ile Chatgpt Trafigi Yeniden Yukseldi168982 0 ChatGPT trafiği Haziran ayı prestijiyle gerilemeye başlamıştı. Üç aylık düşüşün akabinde sohbet robotunun trafiği tekrar artmaya başladı. Bu durum, okul devrinin başlaması ve öğrencilerin ev ödevlerini yapma gereksiniminin tekrar ortaya çıkmasıyla ilişlilendiriliyor.

SimilarWeb web tahlil şirketinin sağladığı datalara nazaran trafik Eylül başı prestijiyle yine yükselişe geçti. Yaza girildiğinde Minecraft‘a yönelik ilgi artmış, ChatGPT’ye olan ilgi azalmıştı. Okullar tekrar açılması ile birlikte bu trend tam aksine döndü.

Okullarin Acilmasi Ile Chatgpt Trafigi Yeniden Yukseldi168982 1

Sohbet robotları için düzgüne işaret değil

Trafiğin yalnızca öğrencilerin okula geri dönmesiyle artıyor olması kötü bir işaret olabilir. Zira bu, ChatGPT ve gibisi yapay zeka takviyeli sohbet robotları için kısıtlı bir kullanım alanının olduğunu gösteriyor. Uzmanların dikkat çektiği nokta da tam olarak bu.

Okullarin Acilmasi Ile Chatgpt Trafigi Yeniden Yukseldi168982 2 Öteki bir tabirle, ChatGPT’ye yönelik ilginin büyük bir kısmı yalnızca öğrencilerin ödev yaptırmak emeliyle kullanılmasından kaynaklanıyorsa, bu durum sohbet robotlarının gelecekte baskın bilgi süreç platformu olmayabileceği manasına gelebilir.
İçerik
Laptop önerisi arayanlar için en iyi dizüstü bilgisayarlar (2023)

Mevcut dizüstü bilgisayarınızı yenilemek istiyor ve en yeterli F/P laptop modellerini mi arıyorsunuz? Ya da1

14 dk. 6 Okundu
İçerik
Apple etkinliği: Apple Watch 9 ve Watch Ultra 2’den tüm beklenenler

Apple, 12 Eylül’de Türkiye saatiyle 20:00’da düzenleyeceğiz Wanderlust isimli aktiflik kapsamında iPhone 15 serisiyle birlikte1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Linkedln gelirleri arttı: 1384 çalışanını işten çıkardı

Microsoft'un iş ağı platformu LinkedIn, bu yıl ikinci defa büyük bir işten çıkarma atılımı yapıyor.1

1 dk. 21 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.