KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Okulların açılması ile ChatGPT trafiği yeniden yükseldi: Ödevleri o yapıyor

Okullarin Acilmasi Ile Chatgpt Trafigi Yeniden Yukseldi168982 0 ChatGPT trafiği Haziran ayı prestijiyle gerilemeye başlamıştı. Üç aylık düşüşün akabinde sohbet robotunun trafiği tekrar artmaya başladı. Bu durum, okul devrinin başlaması ve öğrencilerin ev ödevlerini yapma gereksiniminin tekrar ortaya çıkmasıyla ilişlilendiriliyor.

SimilarWeb web tahlil şirketinin sağladığı datalara nazaran trafik Eylül başı prestijiyle yine yükselişe geçti. Yaza girildiğinde Minecraft‘a yönelik ilgi artmış, ChatGPT’ye olan ilgi azalmıştı. Okullar tekrar açılması ile birlikte bu trend tam aksine döndü.

Okullarin Acilmasi Ile Chatgpt Trafigi Yeniden Yukseldi168982 1

Sohbet robotları için düzgüne işaret değil

Trafiğin yalnızca öğrencilerin okula geri dönmesiyle artıyor olması kötü bir işaret olabilir. Zira bu, ChatGPT ve gibisi yapay zeka takviyeli sohbet robotları için kısıtlı bir kullanım alanının olduğunu gösteriyor. Uzmanların dikkat çektiği nokta da tam olarak bu.

Okullarin Acilmasi Ile Chatgpt Trafigi Yeniden Yukseldi168982 2 Öteki bir tabirle, ChatGPT’ye yönelik ilginin büyük bir kısmı yalnızca öğrencilerin ödev yaptırmak emeliyle kullanılmasından kaynaklanıyorsa, bu durum sohbet robotlarının gelecekte baskın bilgi süreç platformu olmayabileceği manasına gelebilir.
İçerik
Uygun fiyatlı Poco C65 yakında geliyor: IMEI veritabanında göründü

Çinli teknoloji devi Xiaomi yeni bir bütçe dostu akıllı telefon piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Poco C651

1 dk. 6 Okundu
İçerik
Dünyanın en akıllı kablosuz kulaklığı: Yapay zekâdan 4G’ye yok yok

Tam kablosuz kulaklık eserlerinin giderek tanınan olması farklı projeleri de gün ışığına çıkarıyor. Telefona entegre1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Vivo, 1 Kasım’da önemli duyurular yapacak

Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo, 1 Kasım'da Geliştirici Konferansı’nı düzenleyeceğini duyurdu. Aktiflik sırasındaki en değerli1

2 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.