KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Instagram patronundan iPad uygulaması açıklaması

Instagram Patronundan Ipad Uygulamasi Aciklamasi169525 0 Kimi tanınan toplumsal ağ platformlarının hâlâ iPad’lere özel uygulaması yok; Instagram da bunlardan biri. Android, iPhone ve web tarayıcılarda kullanılabilen Instagram’ın iPadOS sürümünü bekleyenler için üzücü haber Instagram işvereninden geldi.

Instagram iPad uygulaması “yakın zamanda” çıkmayacak

Adam Mosseri, Instagram Öykülerde kullanıcılardan gelen soruları yanıtlarken, Instagram iPad uygulamasının ne vakit çıkacağı da soruldu. CEO, şu anda bunun üzerine çalışmadıklarını söyledi. Lakin, yayının ilerleyen vakitlerinde iPad uygulamasının olmasının bir noktada düzgün bir şey olduğunu söyleyerek açık kapı bıraktı.

Instagram işvereni, daha değerli olduğunu düşündükleri diğer yeni özellikler olduğunu kelamlarına ekledi. Bu durum göz önüne alındığında Instagram uygulamasının iPad’e özel bir arayüz ile güncellemesi yakın vakitte muhtemel görünmüyor.

Anlaşılan o ki Instagram uygulamasının gelmesini bekleyen iPad kullanıcıları öncelik verilecek kadar büyük bir kümesi oluşturmuyor. iPad, iPhone’a nazaran çok daha küçük bir kulanıcı tabanına sahip. Örneğin; Apple, 2023 ikinci çeyreğinde 42 milyondan fazla iPhone satarken, birebir devirde 10 milyon adet iPad satabildi. Kimi gelişticiler için bu fark iPadOS’i ikinci plana atmak için kâfi.

Bu ortada Meta’nın bir başka tanınan uygulaması WhatsApp, iPad’lere geliyor. Eylül ayında testler başladı.

İçerik
LG’nin katlanabilir ekranlı ilk dizüstü bilgisayarı LG Gram Fold çıktı

Son yıllarda Lenovo ve Asus’un kompakt dizüstü bilgisayar tecrübesi ya da dev bir ekran sunan1

3 dk. 3 Okundu
İçerik
Üst seviye AMD Radeon RX 8800 veya RX 8900 olmayabilir

AMD, RDNA 3 ekran kartlarıyla üst seviye performans savaşını bir sefer daha Nvidia’ya kaybetmiş oldu1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Samsung akıllı saatler uyku apnesi takibi yapabilecek

Samsung akıllı saatlere uyku apnesi takibi özelliği eklenecek. Yeni sıhhat özelliği 2024 başlarından itibaren kullanıma1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.