KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Huawei korkutmaya devam ediyor. Bu kez CMOS sensör geliştirecek

Huawei Cmos Sensor Icin Dugmeye Basti169369 0 ABD’nin ambargolarına karşın yonga üretiminde geri adım atmayan Huawei, biraz daha eski teknolojiler üzerine de olsa Kirin işlemcileri ve 5G yongaları üretmeye devam ediyor. Firma artık de CMOS sensör için planlar yapmaya başladı.

Huawei CMOS sensör geliştiriyor

Huawei bugüne kadar yüklü olarak sensörlerini Sony’den tedarik ediyordu lakin ambargo nedeniyle Sony yalnızca müsaade verilen sensörleri Huawei’ye sunabiliyor. Bu nedenle hem Sony’nin satışları düştü hem de Huawei rekabetten biraz uzak kaldı.

Huawei’nin istediği sensörleri tedarik edememesi nedeniyle Huawei P70 amiral gemisinde Sony ile bağlarını büsbütün koparacağı sav edildi. Firma plakadan yongaya ve üretim süreçlerine kadar büsbütün kendi bünyesinde geliştirilecek bir CMOS sensör için düğmeye bastı.

Hali hazırda Çin’de Omnivison en âlâ sensörleri geliştiriyor. Bu bakımdan Huawei’nin CMOS sensörleri ne kadar tezli olacak bilinmiyor lakin Huawei P70 ve Huawei Mate 70 modellerinde birinci örnekleri görebileceğimiz argüman ediliyor. Firma daha evvel Leica ve Sony ile ortak sensörler geliştirmişti. Bu bakımdan kıymetli bir deneyim birikimi var.

İçerik
Instagram’a yapay zeka ile fotoğraf düzenleme geliyor

Görünüşe nazaran Meta, tüm eser ve hizmetlerine yapay zekayı getirme konusunda kendisine epeyce güveniyor. Meta,1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
TSMC’de gecikmeler başladı: 2nm’de lider değişiyor

Bildiğiniz üzere tüm dünyanın gereksinim duyduğu yonga üretiminde rekabet yeterlice kızışmaya başladı. Bu bağlamda sektörün önde gelen üreticilerinden TSMC, Intel ve Samsung, odağını 3nm ve1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Apple’a darbe: Çin, devlet çalışanlarının iPhone kullanmasını yasakladı

Çin, yabancı teknolojilere yönelik bağımlılığını azaltmaya çalışıyor. Bu bağlamda hususla ilgili bilgi sahibi şahıslar tarafından1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.