KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Huawei korkutmaya devam ediyor. Bu kez CMOS sensör geliştirecek

Huawei Cmos Sensor Icin Dugmeye Basti169369 0 ABD’nin ambargolarına karşın yonga üretiminde geri adım atmayan Huawei, biraz daha eski teknolojiler üzerine de olsa Kirin işlemcileri ve 5G yongaları üretmeye devam ediyor. Firma artık de CMOS sensör için planlar yapmaya başladı.

Huawei CMOS sensör geliştiriyor

Huawei bugüne kadar yüklü olarak sensörlerini Sony’den tedarik ediyordu lakin ambargo nedeniyle Sony yalnızca müsaade verilen sensörleri Huawei’ye sunabiliyor. Bu nedenle hem Sony’nin satışları düştü hem de Huawei rekabetten biraz uzak kaldı.

Huawei’nin istediği sensörleri tedarik edememesi nedeniyle Huawei P70 amiral gemisinde Sony ile bağlarını büsbütün koparacağı sav edildi. Firma plakadan yongaya ve üretim süreçlerine kadar büsbütün kendi bünyesinde geliştirilecek bir CMOS sensör için düğmeye bastı.

Hali hazırda Çin’de Omnivison en âlâ sensörleri geliştiriyor. Bu bakımdan Huawei’nin CMOS sensörleri ne kadar tezli olacak bilinmiyor lakin Huawei P70 ve Huawei Mate 70 modellerinde birinci örnekleri görebileceğimiz argüman ediliyor. Firma daha evvel Leica ve Sony ile ortak sensörler geliştirmişti. Bu bakımdan kıymetli bir deneyim birikimi var.

İçerik
Telegram’ın kurucusu Hamas kanalını neden kapatmadıklarını açıkladı

Telegram'ın kurucusu Pavel Durov, Filistinli Hamas örgütüne ilişkin Telegram kanalını neden kapatmadıklarını açıkladı. Tanınan iletileşme1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Xbox Series S 1TB, yeni renk seçeneğiyle çıktı: İşte fiyatı

Microsoft, daha fazla depolama alanı isteyen ve siyah rengi sevenler için yeni Xbox Series S1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
CharGPT rakibi Google Bard, önemli özelliklerle güncellendi: Yenilikler neler?

Google bugün, üretken yapay zekalı sohbet robotu ve ChatGPT rakibi Bard'a kıymetli bir güncelleme sağladı.1

4 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.