KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Huawei orta sınıf 5G telefon pazarına yeniden girmeye hazırlanıyor

Huawei Orta Sinif 5G Telefon Pazarina Yeniden Girmeye Hazirlaniyo168946 0 Huawei, Kirin 9000s ve Mate 60 serisiyle tarihi bir atılım yapmayı başarmıştı. Firma büsbütün kendi imkanlarıyla 5G modemli taşınabilir işlemcisini geliştirerek ABD’ye ve ambargolarına adeta meydan okumuştu. Artık Çin’den gelen raporları Huawei’nin rotasını artık orta düzey 5G telefonlarına çevirdiğini gösteriyor.

5G, Huawei Nova serisine geliyor

Huawei’nin ekim ayında orta sınıf bir 5G telefonu piyasaya süreceği ve bunun da teknoloji devinin ABD yaptırımlarını deldiğinin bir öbür işareti olacağı söyleniyor. ABD, 2019’dan itibaren Huawei’nin en gelişmiş telefon modellerini üretmek için gerekli olan çip üretim araçlarına erişimini kısıtladı ve şirket yalnızca stoklanmış çipleri kullanarak hudutlu sayıda 5G modeli piyasaya sürebildi.

Huawei Orta Sinif 5G Telefon Pazarina Yeniden Girmeye Hazirlaniyo168946 1 Lakin, Huawei, devlete ilişkin China Telecom’un bir kolu olan IT Times’a nazaran orta sınıf Nova serisine ekim yahut kasım aylarında 5G dayanaklı bir telefon ekleyecek. Huawei’nin bu eserinde nasıl bir donanım kullanacağı şimdilik meçhul. Huawei geçtiğimiz ay Mate 60 Pro akıllı telefonunu reklam yapmadan ya da evvelce haber vermeden piyasaya sürmüştü. Araştırma firmaları, bu modellerde SMIC’in 7nm sürecinde üretilen 5G yeteneğine sahip Kirin 9000s’in kullanıldığını saptamıştı.

Öte yandan Huawei’nin son Nova 11modeli 4G ile hudutlu ve Çin’de yaklaşık 329 dolara satılıyor. Bununla birlikte Huawei, 25 Eylül’de özel bir aktiflik gerçekleştireceğini açıklamıştı. Bu aktiflikte Mate 60 serisi, Kirin 9000s ve 5G konusunda daha fazla bilginin paylaşılmasını bekliyoruz.

Huawei Nova 12 özellikleri

Huawei Nova 12’nin Kirin 9000S’in kırpılmış bir versiyonu olan ve ince ayarlamalardan geçen Kirin 830 yongası ile paketlenmesi bekleniyor. Fiyatlandırmasının selefi Nova 11‘e emsal biçimde rekabetçi kalması bekleniyor. Dolayısıyla Nova 12 serisinin yaklaşık 384 dolardan başlayan fiyatlardan satışa sunulacağı söyleniyor. Serinin üst modeli olması beklenen Nova 12 Pro’nun ise 520 dolar fiyata sahip olacağı aktarılıyor.

Nova 12 Pro‘nun, 100x yakınlaştırmayı destekleyen 50 MP telefoto lens ve 12 MP geniş açılı makro çift lens kurulumuyla birlikte 50 MP değişken diyafram açıklığına sahip ultra hassas görüntüleme sistemine sahip olduğu söyleniyor. 4900mAh bataryaya sahip olduğu ve 100W şarjın yanı sıra 50W zıt şarjı da desteklediği belirtiliyor. Serinin 5G yanında uydu kontağına da sahip olacağı düşünülüyor. Nova 11 serisi Türkiye’de de satışa sunulmuştu. Nova 12’nin gelip gelmeyeceği ise bilinmeyen.

İçerik
iPhone 17, Apple’ın 5G modemini kullanan ilk model olabilir

Apple’ın beş yılı aşkın müddettir kendi modemini üretmeyi planladığı, 2019’da Intel’in akıllı telefon modem işinin1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Gmail uygulamasına beklenen özellik geliyor: Mailler daha kolay silinecek!

Gmail taşınabilir uygulaması, masaüstü sürümdeki çabucak hemen tüm fonksiyonları sunuyor. Çoklu gelen kutusu, e-posta erteleme1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
iPhone 15 vs iPhone 15 Pro Max: En “ucuzuyla” en pahalısı karşı karşıya

Apple, geçtiğimiz gece düzenlediği canlı aktiflikle birlikte iPhone 15 serisini tanıttı. Yeni iPhone modellerine Watch1

4 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.