KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Honda Marine, ilk V8 dıştan takmalı motoru BF350’yi tanıttı

Honda Marine Ilk V8 Distan Takmali Motoru Bf350 Yi Tanitti169413 0 Honda Marine, 21 Eylül’de Cenova Milletlerarası Boat Show’da düzenlenen dünya prömiyeri ile yeni nesil V8 dıştan takmalı motoru BF350’yi tanıtmıştı. 350 beygir gücündeki motorun Anadolu Motor garantisiyle 2024 yılının Şubat ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacağı açıklandı.

Honda’nın en güçlü motoru

VTEC™ (Değişken Zamanlamalı Supap Denetim Sistemi) teknolojisine sahip V8 motorla güçlendirilen BF350 (350 HP); yüksek performansı, düşük ses ve titreşim düzeyleri ile tekne kullanıcılarına konforlu ve heyecan verici bir tecrübe sunmayı amaçlıyor.

60 derece açılı 5 litrelik silindir hacimli V8 motora sahip olan BF350’nin BLAST™ (Düşük Süratlerde Güçlendirilmiş Tork) modunda çalışma özelliği, anında ve güçlü bir hızlanma sağlıyor. Sabit süratlerde ise ECOmo devreye girerek, yakıt tüketimini düşürüyor. Ekstra güç gerektiğinde VTEC™ teknolojisi, her RPM aralığında performansı optimize ederek, eşsiz bir; güç, tork ve verimlilik sağlıyor.

Honda Marine Ilk V8 Distan Takmali Motoru Bf350 Yi Tanitti169413 1 Honda Marine’in BF350(350 HP) modeli; Cruise Control (Hız Sabitleyici Sistem), Tilt Limit ve Trim Support (Trim desteği) üzere akıllı sistemlerle de müşteri tecrübesini geliştirmeyi ve kullanım kolaylığını artırmayı hedefliyor. Ekrandan Cruise Control (Hız Sabitleyici Sistem) öğesini seçip, seyir suratını ayarlamak mümkün.

Tilt limit ise yanaşma esnasında tekne ve motorda oluşabilecek hasarları engellemek ismine daha evvelce ayarlanan trim açısına kadar motoru kaldırıyor. Trim limiti etkin etmek için düğmeye iki kez basmak kâfi oluyor. Trim Support ise yakıt tasarrufu sağlanmasında kıymetli rol oynuyor. Sisteme entegre edilen O2 sensörü, yakıt tüketimini sudaki oksijen düzeylerine nazaran ayarlayarak, yanma randımanını optimize ediyor.

V8 dıştan takmalı motora, yeni BF350 (350 HP) denetim ünitesi eşlik ediyor. BF350 motor denetim ünitesi, IST (Akıllı Vites Değiştirme ve Gaz Kelebeği) özelliğine sahip olmakla birlikte birden fazla motoru tek bir kolla denetim etme avantajı sunuyor.

Honda Marine, V8 dıştan takmalı motor BF350’nin (350 HP) suyla uyumlu ince silueti ile yeni ve kendine mahsus bir tasarım sunuyor. Akuamarin gümüşü yahut grand prix beyazı ile kaplanan motor, üç boyutlu krom kaplama logosu ve estetik tasarımı ile büyük beğeni topluyor.

İçerik
MIUI 15 güncellemesi alacak ve almayacak olan telefonların listesi yayınlandı

Merakla beklenen MIUI 15 arayüzünün Kasım ayında piyasaya sürülmesi ve bir dizi yeni özellik ve1

5 dk. 4 Okundu
İçerik
1 yılda 14 Pro’nun pil sağlığına ne oldu? Magsafe VS Kablolu Şarj!

1 yıldır kullandığımız, birisi daima Magsafe başkası de daima 20W kablolu şarj adaptörüyle şarj edilen1

1 dk. 6 Okundu
İçerik
Gmail’de e-postalara emoji ile tepki verme desteği geliyor

Google, Gmail için, yayınlanması halinde e-posta platformunu biraz daha iletileşme uygulaması üzere hissettirecek emoji reaksiyonları1

2 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.