KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Hayranların Sevdiği King Kong Oyunu Geliyor: İşte Detaylar

 
IguanaBee tarafından geliştirilen ve GameMill Entertainment tarafından yayınlanacak olan aksiyon, macera, keşif oyunu Skull Island: Rise of Kong, 17 Ekim tarihinde geliyor. Daha çok hayranlara hitap edecek yapısı ile bir arada karşısına çıkmaya hazırlanan oyun PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One, Switch ve Steam üzerinden PC için çıkış yapmaya hazırlanıyor. Oyun bu kapsamda hem hayranları hem de yeni gelecek olan oyuncuları mutlu etmek istiyor.  Oyunun şu ana kadar birçok fragmanı ve ekran imgesi yayınlanmış durumda. Bu içeriğimizde sizlere daima oyunu yorumlayacak hem de oyun hakkında çeşitli ayrıntıları sizlere aktaracağız.
Geçtiğimiz süreçte çıkış tarihinin açıklandığı üretimde bildiğiniz üzere King Kong karakterini denetim ediyor ve bu karakterle birlikte elbette etrafımızda yer alan bölgeleri keşfedebiliyor ve üzerimize gelen düşmanları ortadan kaldırabiliyoruz. Kurgusal bir karakter olarak karşımıza çıkan Kong ile bir arada düşmanları ezip geçebiliyor, düşmanları sağa sola fırlatabiliyor ve daha fazla beceriyi bunların üzerinde kullanabiliyoruz. Bunun dışında yeniden oyun içerisinde farklı farklı yeteneklerimiz bulunuyor ve bu yeteneklerle bir arada de düşmanları ortadan kaldırarak kendi bulunduğumuz bölgeyi teminat altına alabiliyoruz. Oyunda kolaylıkla adapte olabileceğimiz bir aksiyon şeması bulunuyor ve karışık denetimleri olmayan bir yapı ile bir arada karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Tekrar karakterimizin burada yumruk atma, zıplama, savurma ve daha fazla üzere yetenekleri yer alıyor. Bu yeteneklerle birlikte de hem kendimizi muhafaza altına alabiliyor hem de karşımıza çıkan tehlikelere ortadan kaldırabiliyoruz.
 
Farklı sürümlerle geliyor 
 
C8Cee54E B43A 466A B617 585786D8Ed87 
Skull Island: Rise of Kong daha evvel belirtildiği üzere hem standart sürüm halinde hem de başka farklı sürümlerle bir arada karşımıza çıkmaya hedefliyor. Oyunun standart sürümü şu anda 39.99 dolarlık bir fiyat etiketi ile bir arada çıkış yapmaya hazırlanırken Colossal sürümü ise 49.99 dolarlık bir fiyatla satışa sunulmaya hazırlanıyor. Elbette daha değerli olan sürüm içerisinde ek içerikler dijital baskılar ve daha fazlası yer alıyor. Bu kapsamda istediğiniz sürümü satın almaya koyulabiliyorsunuz. Oyunun öbür taraftan şu anda Steam sayfası açıkdDurumda değil ve  yakın vakitte bu sayfanın da açılmasını bekliyoruz. Münasebetiyle şu anda resmi sitesinden öbür rastgele bir satış noktası bulunmuyor.
1933 ile 1970’lerin klasik King Kong sinemalardan ilham alan oyun içerisinde yepyeni sinema yapısı bizlere aktarılmak isteniyor. Projede bu kapsamda istediğimiz formda ilerleyebiliyor, sağı solu keşfedebiliyor ve içerisinde bulunduğumuz adanın çeşitli gizemlerini açığa çıkarmaya çalışıyoruz. Oyunda Kafatası Adası içerisinde yer buluyor ve kısım sonu canavarlarıyla bir arada de burada karşılaşabiliyoruz. İrili ufaklı düşmanların yanı sıra elbette büyük oranda zorlanabileceğimiz ve savaşın gidişatının gittikçe artış göstereceği boss savaşları yer alıyor. Bu boss savaşları ile bir arada daha güçlü bir gayretin kilidini açabiliyor ve bu içerikle birlikte de kendi karakterimizle düşmanları ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.
 
Oyun için beklentileri dizginlemekte yarar var 
 
46D6F53F 1Aa4 4C12 Ab2F 0A15799Bdf73 
Yakın vakitte karşımıza çıkmaya hazırlanan oyunda üçüncü şahıs bir kamera bakış açısı yer alıyor ve bu kamera bakış açısıyla birlikte elbette kurgusal karakterin hangi boyutta olduğunu görebiliyor ve bu boyutla bir arada de yüksek yerlere tırmanabiliyor, farklı bölgelere gerçek adım atabiliyor ve orjinal sinemalara dayanan bölgeler içerisinde gezip tozabiliyoruz. Bunun dışında tekrar bir intikam seyahatine atılabiliyor ve bu kapsamda art planda yer alan kıssayı deneyimleyebiliyoruz. Oyunda bildiğiniz üzere sinemalardan ilham alan bir öykü içeriği yer alıyor ve bu öykü içeriği bizlere yer yer gerek karakterler ortası diyaloglarla gerekse orta sahnelerle birlikte anlatılıyor. Yeniden fragman ve ekran imajlarına bakacak olursak elbette yüksek oranda bir yapım kalitesi beklemememiz gerekiyor zira izlediğimiz kadarıyla oyun bizlere sunmak istediği taraf daha çok klasik sinemaların özgün yapısı. Münasebetiyle oyunun animasyon kalitesine ve çizim kalitesine bakacak olursak nitekim de beklentilerimizi dizginlemek ve düşük tutmakta yarar görüyorum. Bunun dışında büsbütün hayranlara yönelik bir çalışmanın olduğunda da bahsetmem gerekiyor. Münasebetiyle bu usul oyunlar daha çok hayran kısmına hitap ediyor fakat yeni oyuncuların da bu oyunu deneyimlenmesi elbette bekleniyor.
Oyun içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca üstte da bahsettiğim üzere Kafatası isimli bir adada bulunuyor ve bu odayı istediğimiz üzere keşfedebiliyoruz. Elbette bu adanın açığa çıkarılmamış çeşitli sayıları bulunuyor ve biz de bu sırları açığa çıkarmak için elimizden geleni yapabiliyoruz. Burada geliştirici takımın belirttiğine nazaran keşif ögelerine epeyce fazla kıymet verilmiş ve bu keşif ögelerini ortaya çıkarmak da oyuncular açısından nitekim değerli bir durum. Zira bir bölgede yer alan ilgi cazibeli ortamları keşfetmek sahiden de oyuncuların dikkatini çekiyor. Münasebetiyle oyun daha uzunca vakitler geçirmenin bir yolu da keşif ögelerinden geçiyor. Başka taraftan oyun içerisinde bu adada güçlü ortamlar bulunuyor ve ada içerisinde farklı farklı atmosferlere sahip kısımlar yer alıyor. Buralarda yer alan atmosferlerle bir arada elbette ilgi cazibeli görüntülerle karşılaşıyor ve Kral olma yolunda çabamıza kaldığınız yerden devam ediyoruz.
 
Klasik karaktere mahsus aksiyon macera yapısı yer alıyor 
 
30449E0A 0F81 4Fe3 9554 99A18180Dd85 
 
Oyunu temelinde aşikâr başlı özellikler bulunuyor ve bu özellikler ortasında aksiyon, macera ögeleri, keşif ögeleri, kıssa ögeleri ve daha fazlası yer alıyor. Oyun içerisinde elimizde bulundurduğumuz karakterin geçmişini keşfediyor ve burada olup biteni öğrenmeye çalışıyoruz. Bir yandan yırtıcı düşmanlarla bir arada karşılaşacağımız oyun içerisinde çeşitli kombolar yapabiliyor ve ne kadar çok kombo yaparsak düşmanları o kadar süratli bir biçimde alt edebiliyoruz. Bunun dışında tekrar karakterimizin muhakkak bir öfke barı bulunuyor. Bu öfke sayesinde de içimizdeki öfkeyi özgür bırakabiliyor ve bir anda etrafı kaosa sürükleyebiliyoruz. Münasebetiyle oyun içerisinde yapabileceğimiz farklı farklı kombolar bulunuyor ve bu komboları birleştirmek de büsbütün bizim işimiz oluyor. Tekrar oyun içerisinde bitirici vuruşlar yer alıyor ve bu bitirici vuruşlarla bir arada elbette estetik bir sistemle karşılaşabiliyoruz. Bu stil bitirici vuruşlar nitekim de oyuncuların ilgisini çekecek çeşitten olarak karşımıza çıkabiliyor fakat daima olarak birebir bitirici vuruşlarla birlikte karşılaşırsak da bir yerden sonra bu durum sıkıcı bir hale bürünebiliyor.
Genel olarak toparlayacak olursak oyun hayranlara hitap edecek yapısı ile birlikte karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Oyunda üçüncü şahıs bir kamera bakış açısı bulunuyor ve sinemalardan aşina olduğumuz karakterle birlikte ilerlemeye başlıyoruz. Oyunda Kafatası adasında yer alıyor ve bu adayı istediğimiz üzere keşfedebiliyoruz. Buralarda açığa çıkarabilecek çeşitli sırlar bulunuyor ve burada bulunan kıssayı açığa çıkarabiliyor ve iki ayın sonuna ulaşmaya başlıyoruz. Bu üslup oyunlardan hoşlanıyorsanız oyuna bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz.
 
Son fragman
 
 

İçerik
GOG, Sonbahar İndirimi Kapsamında Bir Oyunu Ücretsiz Veriyor

 Oyun platformu GOG şu anda Sonbahar İndirimi kapsamında çeşitli indirimlerin yanı sıra fiyatsız oyun ve oyunlar1

1 dk. 6 Okundu
İçerik
Mobil Oyun Final Fantasy 7 Ever Crisis’i PC’de 4K Olarak Oynayabilirsiniz

 Square Enix tarafından oyunculara sunulan taşınabilir aksiyon rol yapma oyunu Final Fantasy 7 Ever Crisis1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Starfield için iİk Yapay Zeka Destekli 4K Doku Paketi Yayınlandı

 Mod geliştiricisi 'Epiphany Absolute', uzay temalı açık dünya aksiyon rol yapma oyunu Starfield için yaklaşık1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.