KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Yedikule Hisarı’na ünlü akını! Tarihe tanıklık ettiler

Sanat ve cemiyet hayatının ünlü isimleri İstanbul’un en eski açık hava müzesi olan Yedikule Hisarı2nı ziyaret etti. Osmanlı ve Bizans’a ilişkin bir çok yapıtı inceleme fırsatı bulan ünlü isimler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Yedikule Hisarı, Osmanlı ve Bizans medeniyetlerinden kalıntılar, mimari eserler ve izler bırakan özelliğiyle her devrin merak konusu haline gelen İstanbul’un en hoş yerlerinden olamaya ve dikkat çekemeye devam ediyor. Geçmişte kenti garanti altına almak için yapılan kule ayrıyeten, zindan vazifesi görmekteydi. Şimdilerde turizme olan katkısıyla, en çok ziyaret edilen yerler ortasında yerini alıyor.

C58Qy 1655281943 9643

Çağla Çağıl, Nergis Pekuysal, Pervin Ersoy, Unsurum Öztürk

Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, tüm dünyaya Türkiye’nin hoşluklarından bahsetmeye devam ederken, geçtiğimiz günlerde özel bir aktiflikte Yedikule Hisarı’nı ünlülerle birlikte inceleme fırsatı yakaladı.

Pa3Lv 1655281998 5967

hande subaşı

Pervin Ersoy, Bilge Kuru ve Nergis Pekuysal, Osmanlı ve Roma periyodundan kalma yapıtları hayranlıkla gözlemlediler. Ünlü oyuncular Burcu Kara, Hande Subaşı, Demet Şener, Emel Yıldırım, Prensibim Öztürk, Elif İnci Aras, Boglárka Csősz Talu, Begüm Özer, Çağla Bostancı ve Aslı Cüreklibatır  üzere isimlerinde ortalarında bulunduğu seyahatte, iştirakçiler Roma ve Osmanlı yolundan ilerleyerek Altın Kapı, Kanlı Kuyu, Hazine Kulesi, Genç Osman’ın hapsedildiği kuleyi ve daha birçok yapıtı inceledi.

Wu5Ct 1655282017 1788

elif inci aras

Yedikule Hisarı’nın tarihi zenginlikleriyle adeta büyülenen ünlü isimler, şahit oldukları anları fotoğraflar çekerek ölümsüzleştirdi. İştirakçiler, tarihi yerlere hayran kaldıklarını vurgulayarak, kendilerine bu imkanı sunan Fatih Belediye Lider Yardımcısı Necati Selvi’ye teşekkür ettiler.

İçerik
Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gerek yatırım olarak gerekse ihtiyaçtan dolayı araba satın almaktayız. Araba alırken birçok noktaya dikkat etmek1

2 dk. 5 Okundu
İçerik
Yatak Odası Nasıl Dekore Edilmelidir?

Yatak odası nasıl dekore edilmelidir? Her yatak odası, birbirinden farklı ölçü ve şekillere sahiptir. Kimi1

2 dk. 7 Okundu
İçerik
İstanbul’da en iyi Kendin Pişir Kendin Ye mekanları nerede? Mangal nerede yapılır?

Hızlı kent hayatından biraz uzaklaşmak ve hafta sonu ailenizle keyif dolu bir gün geçirmek isterseniz1

4 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.