KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Güneş enerjisinin geleceği: TIPA

Tipa Ile Gunesten En Iyi Sekilde Yararlanin169156 0 Tüm dünyada alternatif güçlere yönelimin artması, bu alanda verimlilik ve dayanıklılık odaklı farklı projelerin ortaya çıkmasını sağlıyor. TIPA projesi güneş panellerinden en tesirli formda yararlanmak için geliştirilmiş.

TIPA projesi nedir?

İngiliz bir teşebbüs olan TIPA, hükümetten aldığı 560 bin sterlinlik fon ile en verimli güneş panelleri geliştirme sloganıyla yola çıkmış. Yalnızca verimlilik değil düşük maliyetler ile de pazardaki en uygun alternatif olmayı planlıyor.

TIPA aslında eski bir formülü temel alıyor. Güneş panelleri köşegen dom biçiminde yerleştiriliyor ve tam ortasına da bir ayna prizma yerleştiriliyor. Böylelikle fotonların her halükârda panellerden birisine çarpması sağlanıyor ve klâsik sistemlere nazaran 3 kat daha verimli oluyor.

Tek bir TIPA modülü her türlü taşınabilir aygıtınızı şarj edebiliyor. İki modül ile dizüstü bilgisayarları şarj edebilirken beşli, yirmili, altmışlı üzere seçenekler karavandan tekneye ve çatıya kadar pek çok farklı alanda en güçlü enerji çıkışını sağlıyor.

Mayıs ayında tekli paket 50 sterlin olarak dağıtıma başlayacak olan TRIP şimdiden toplamda 800 bin sterlin fona ulaştı. Pek çok büyük güneş güç sistemi tedarikçisi ile suram için görüşmelere başlamış durumda.

İçerik
Yıllardır beklenen Paint özelliği nihayet geldi

Microsoft, son birkaç güncellemede Paint için ham ömür kalitesi hem de özellik seviyesinde iyileştirmeler sağladı.1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Türkiye’de internet reklamcılığı gelirleri 1,6 milyar dolara ulaştı

Milletlerarası araştırma şirketi PwC, Türkiye ve öbür ülkeler hakkında bilgilerin yer aldığı Küresel Cümbüş ve1

6 dk. 3 Okundu
İçerik
Elon Musk’ın uydu interneti Starlink’in kazancı belli oldu

Elon Musk’ın önderliğinde SpaceX’in uydu tabanlı genişbant internet hizmeti Starlink, her geçen periyot global kapsamını1

1 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.