KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Güneş enerjisinin geleceği: TIPA

Tipa Ile Gunesten En Iyi Sekilde Yararlanin169156 0 Tüm dünyada alternatif güçlere yönelimin artması, bu alanda verimlilik ve dayanıklılık odaklı farklı projelerin ortaya çıkmasını sağlıyor. TIPA projesi güneş panellerinden en tesirli formda yararlanmak için geliştirilmiş.

TIPA projesi nedir?

İngiliz bir teşebbüs olan TIPA, hükümetten aldığı 560 bin sterlinlik fon ile en verimli güneş panelleri geliştirme sloganıyla yola çıkmış. Yalnızca verimlilik değil düşük maliyetler ile de pazardaki en uygun alternatif olmayı planlıyor.

TIPA aslında eski bir formülü temel alıyor. Güneş panelleri köşegen dom biçiminde yerleştiriliyor ve tam ortasına da bir ayna prizma yerleştiriliyor. Böylelikle fotonların her halükârda panellerden birisine çarpması sağlanıyor ve klâsik sistemlere nazaran 3 kat daha verimli oluyor.

Tek bir TIPA modülü her türlü taşınabilir aygıtınızı şarj edebiliyor. İki modül ile dizüstü bilgisayarları şarj edebilirken beşli, yirmili, altmışlı üzere seçenekler karavandan tekneye ve çatıya kadar pek çok farklı alanda en güçlü enerji çıkışını sağlıyor.

Mayıs ayında tekli paket 50 sterlin olarak dağıtıma başlayacak olan TRIP şimdiden toplamda 800 bin sterlin fona ulaştı. Pek çok büyük güneş güç sistemi tedarikçisi ile suram için görüşmelere başlamış durumda.

İçerik
Google Pixel 8 ve 8 Pro’nun fiyatı sızdırıldı: İşte beklenen özellikler

EuroGoogle, geçtiğimiz günlerde yeni akıllı telefonları Pixel 8 ve Pixel 8 Pro'nun lansman tarihini açıkladı. 41

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Bethesda tarihinde bir ilki yaşıyor: Starfield, 10 milyon oyuncuyu geçti!

Starfield, geliştiricinin astronomik bir sayı olarak isimlendirdiği 10 milyon oyuncu hududunu geçti. Geliştirici, Twitter (X)1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Windows 12 için geri sayım başladı: Çıkış tarihi ortaya çıktı

Bildiğiniz üzere Windows 11 iki yaşında ve hala Windows 10'un pazar hissesini geride bırakabilmiş değil.1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.