KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google’a şok dava: Eşim sizin yüzünüzden öldü

Google Haritalar Olume Sebebiyet Vermekle Suclaniyor169052 0 Bugün navigasyon sistemleri bilhassa akıllı telefonlar ile birlikte hayatımızın vazgeçilmezleri ortasına girdi. Yürümek, toplu taşımayla yahut araçla gitmek için bile navigasyon kullanma gereksinimi hissediyoruz. Bununla birlikte nadiren de olsa hayati tehlikeler de oluşabiliyor.

Google Haritalar insan öldürür mü?

ABD’de Google aleyhine açılan bir dava, Google Haritalar hizmetinin bir kişinin vefatına yol açtığını argüman ediyor. Eylül 2022 tarihinde Philip Paxson ismindeki bir kullanıcı Google Haritalar ile navigasyon yaptığı esnada uygulamanın kendisini yıkık bir köprüden geçirmeye çalışması sonrasında aracı ile ırmağa düşerek hayatını kaybetti. Ailesi de bundan Google Haritalar hizmetini sorumlu tutuyor.

Olayda birden fazla sorumlu olduğu belirtiliyor. Örneğin köprünün bakımından sorumlu olan aracı firmalar misyonlarını yerine getirmemekle suçlanıyor. Ayrıyeten köprünün yıkık olduğuna dair levhaların da vandallar tarafından yerinden söküldüğü belirtilmiş. Paxson bu nedenle Google’ın kendisine sağladığı talimatları takip etmek zorunda kalmış.

Google sözcüsü kelam konusu kaza nedeniyle derin keder duyduklarını ve Google Haritalar ile her vakit kullanıcılara gerçek güzergâhı sunmaya çalıştıklarını, mevzuyu soruşturmaya başladıklarını lisana getirdi.

İçerik
Apple Wonderlust etkinliğine geri sayım: iPhone 15 tanıtım lansmanı nasıl izlenir?

Apple, 12 Eylül 2023’te TSİ 20.00’de başlayacak bir aktiflik düzenleyecek. Wonderlust (Heyecapcanlı) ismi verilen aktiflik1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Apple Watch Series 9 ve Watch Ultra 2 Türkiye fiyatı açıkladı

Apple, kısa bir mühlet önce Watch Series 9 ve Watch Ultra 2 akıllı saatlerini tanıttı.1

2 dk. 4 Okundu
İçerik
Microsoft 15.000 $’a varan ödülleri ile AI hata bulma programını başlattı!

Microsoft Perşembe günü yaptığı duyuruda, yapay zeka takviyeli Bing hizmetleri ve uygulamalarındaki güvenlik açıklarını bulup1

1 dk. 7 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.