KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google’a şok dava: Eşim sizin yüzünüzden öldü

Google Haritalar Olume Sebebiyet Vermekle Suclaniyor169052 0 Bugün navigasyon sistemleri bilhassa akıllı telefonlar ile birlikte hayatımızın vazgeçilmezleri ortasına girdi. Yürümek, toplu taşımayla yahut araçla gitmek için bile navigasyon kullanma gereksinimi hissediyoruz. Bununla birlikte nadiren de olsa hayati tehlikeler de oluşabiliyor.

Google Haritalar insan öldürür mü?

ABD’de Google aleyhine açılan bir dava, Google Haritalar hizmetinin bir kişinin vefatına yol açtığını argüman ediyor. Eylül 2022 tarihinde Philip Paxson ismindeki bir kullanıcı Google Haritalar ile navigasyon yaptığı esnada uygulamanın kendisini yıkık bir köprüden geçirmeye çalışması sonrasında aracı ile ırmağa düşerek hayatını kaybetti. Ailesi de bundan Google Haritalar hizmetini sorumlu tutuyor.

Olayda birden fazla sorumlu olduğu belirtiliyor. Örneğin köprünün bakımından sorumlu olan aracı firmalar misyonlarını yerine getirmemekle suçlanıyor. Ayrıyeten köprünün yıkık olduğuna dair levhaların da vandallar tarafından yerinden söküldüğü belirtilmiş. Paxson bu nedenle Google’ın kendisine sağladığı talimatları takip etmek zorunda kalmış.

Google sözcüsü kelam konusu kaza nedeniyle derin keder duyduklarını ve Google Haritalar ile her vakit kullanıcılara gerçek güzergâhı sunmaya çalıştıklarını, mevzuyu soruşturmaya başladıklarını lisana getirdi.

İçerik
YouTube yakında yeşil perde efekti sunacak

Bir devir özel efektler için kullanılan yeşil perde teknolojisi bugün yayıncılar için vazgeçilmezler ortasına girdi.1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Bir sonraki telefonunuz kendi ekranını onarabilir: Nasıl mı?

Günümüzde akıllı telefonlar, hayatımızın vazgeçilmez bir modülü olmuş durumda. Dayanıklılık kelam konusu olduğunda ise hepimiz1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
PowerPoint’in geliştricisi Dennis Austin hayatını kaybetti

PowerPoint'in 1987 yılında yayınlanan birinci sürümünü geliştiren Dennis Austin hayatını kaybetti. The Washington Post'un haberine1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.