KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Sony ve Oppo gelişmiş bir kamera için ortaklık kurdu

Sony Ve Oppo Gelismis Bir Kamera Icin Ortaklik Kurdu168707 0 Görüntüleme sistemleri alanında Sony, bilhassa akıllı telefon üreticilerin çok büyük bir kısmına kamera sensörleri tedarik ediyor. Firma bir mühlet evvel LYTIA markasını kurmuş ve bu iştirakinin taşınabilir tarafa odaklanacağını açıklamıştı. Ortadan yaklaşık bir yıl geçmişken Sony, LYTIA sensörlerini Oppo’ya tedarik edeceğini duyurdu. Bu tedarik tıpkı vakitte bir iş birliğini de kapsıyor.

Sony ve Oppo ortaklığı

Oppo ve Sony’nin LYTIA görüntüleme sensörü markası, gelecekteki Oppo amiral gemilerine çift katmanlı istiflenmiş Sony sensörleri getirecek yeni bir stratejik iştirak duyurdu. Oppo yeni sensörlerin “bilişimsel fotoğrafçılığın bir sonraki çağını açacağını” vaat ediyor lakin bu yeni sensöre sahip birinci aygıtı ne vakit göreceğimizi ise açıklamıyor.

Sony Ve Oppo Gelismis Bir Kamera Icin Ortaklik Kurdu168707 1 Sony’nin 2 katmanlı transistör piksel teknolojisine sahip ExmorT IMX 888 istiflenmiş CMOS sensörü bu yılın başlarında Xperia 1 V’de tanıtılmıştı. Sony istifli CMOS sensör dizaynını kullanan iki sensör daha geliştiriyor: IMX903 ve IMX907 (Bu sensörler hakkında daha fazla bigiye buradan ulaşabilirsiniz). Yeni çift katmanlı istiflenmiş sensör dizaynında Sony, foto diyotları başka bir katmana topluyor. Firmaya nazaran bu tasarım sayesinde daha fazla ışık yakalanabiliyor. Bu da düşük ışık şartlarında daha yeterli sonuçlar alınmasını sağlıyor.

BBK Electronic Corporation’un bir başka şirketi olan Vivo ile de Sony’nin LYTIA kısmı bu yazın başlarında bir iştirak duyurmuştu. Bu iştirak sayesinde Sony’nin yeni CMOS sensörleri Vivo X100 amiral gemisi serisinde kullanılacak. Vivo X100 serisinin ise gelecek ay tanıtılması bekleniyor.

İçerik
Apple, kullanıcılarına Twitter’dan (X) destek vermeyi kesti

Apple, X üzerinden direkt bildiri yoluyla kullanıcılarına teknik yardım sağlamayı bıraktı. 1 Ekim itibarıyla Apple’ın1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Disksiz Xbox Series X ve yeni kontrol cihazı ortaya çıktı

FTC (Federal Ticaret Komisyonu) ve Microsoft arasında gerçekleşen yasal uğraşın evrakları ortaya çıktı. Bu dokümanlarda1

2 dk. 4 Okundu
İçerik
Acer Nitro XZ320QK P3 monitör farklı kesimlere hitap ediyor

Acer’ın yeni duyurduğu Nitro XZ320QK P3 ismindeki monitör modeli oyunculardan profesyonellere ve ofis ortamında çalışanlara1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.