KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google reklam bağlantılarına dikkat: Mac bilgisayarınıza virüs bulaşabilir!

Mac Ler Icin Yeni Tehdit Google Arama Sonuclarindan Bulasiyor168563 0 Mac kullanıcılarını hedefleyen makûs gayeli yazılım Atomic Stealer, birinci olarak Nisan ayında ortaya çıktı. Telegram üzerinden ayak 1000 dolara satılan malware, bulaştığı bilgisayarda arkası gerisine pencereler açarak kullanıcının sistem şifresini alıyor ve akabinde şifreler, evraklar ve fazlasını çalıyor. Artık, bu ziyanlı, Google arama sonuçlarından bulaşıyor.

Google’da program ararken dikkat!

Malwarebytes raporuna nazaran, AMOS, kendisini arama sonuçlarında Google’ın da onayladığı reklam olarak gösteriyor. Sayfanın en üstünde çıkması ve Google’ın reklam onay işaretini taşıması, inançlı izlenimi yaratıyor lakin değil.

Kullanıcı, linke tıkladığında sıradan görünümlü bir web sayfasıyla karşılaşıyor. Kullanıcının aradığı web sitesinin neredeyse harika bir kopyası oluşturulduğundan kullanıcı Google’ın da onay verdiğini düşünerek programı indiriyor. AMOS, süreksiz olarak imzalanmış bir uygulama olduğundan kullanıcı olağan suram sürecinden farklı bir sürece yönlendiriliyor. İndirilen evrak açıldığında düzmece bir sistem şifresi penceresi gösteriliyor. Kullanıcı, şifreyi girdiğinde Anahtar Zincirinden belge sistemine kripto cüzdanlarına kadar tüm bilgiler toplanıp makûs emelli yazılımı hazırlayan kişi ya bireylere gönderiliyor.

Neticede, Google’dan bir program indirirken (özellikle fiyatsız olanlar) URL’nin kendisi kadar yönlendirilen adrese, yazılım yükleyicisine, yazılımın heyetim yönlendirmesine de dikkat etmek gerekiyor. Ayrıyeten sistem parola ekranı rastgele çıkmaz, yazım kusurları içermez.

İçerik
Katlanabilir OnePlus Open için fiyat bilgisi paylaşıldı

Görünüşe nazaran katlanabilir akıllı telefonlar giderek yaygınlaşacak. Piyasaya yeni oyuncuların girmesiyle birlikte seçenekler artarken OnePlus1

2 dk. 12 Okundu
İçerik
Bundle clickbait başlıkları düzelten yapay zekayı kullanıma sundu

Yerli teşebbüs haber uygulaması Bundle, yapay zeka teknolojisi Bundle AI’ı hayata geçirdi. Bundle AI ile1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
OnePlus Pad Go’nun ilk resmi görüntüsü yayınlandı: İşte tasarımı

OnePlus birinci tabletini geçtiğimiz Şubat ayında tanıtmıştı. Çinli üretici artık ise OnePlus Pad Go isimli1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.