KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Elon Musk’ın 44 milyar dolara aldığı X’in (Twitter) güncel değeri gülünç seviyede

X In Twitter Guncel Degeri Gulunc Seviyede169466 0 Eski mavi kuş Twitter yahut şimdiki ismiyle X, finansal manada güç devirlerden geçmeye devam ediyor. Elon Musk’ın platformu 44 milyar dolara satın almasını destekleyen Morgan Stanley liderliğindeki yedi bankayla bu hafta görüşen CEO Linda Yaccarino, gelecek planlarını bankacılara sundu. Lakin, satın alım sonrasında ortada duran 13 milyar dolarlık borç, görüşmelerin ana odağında olurken X’in bedelinin bu sayıdan bile kıymetli ölçüde daha az olduğu bildirildi.

X, finansal karadeliğe dönüştü

Elon Musk satın almadan evvel de Twitter/X’in çok yararlı bir platform olmadığını biliyoruz. Lakin açık olan bir şey var ki Musk’ın satın alımı sonrasında da işler uyguna gitmedi. Yapılan değişikliklerin arından platforma reklam veren firmalar harcamalarında kesintiye gitti yahut büsbütün durdurdu. Temmuz ayında Musk, reklam satışlarındaki yüzde 50’lik düşüş nedeniyle nakit akışının negatif olduğunu açıklamıştı. Şirketin reklam odaklı genel müdürü ile aboneliğe aç sahibi ortasındaki besbelli stratejik kopukluk da dışarıya âlâ bir imaj sunmuyor.

Tüm bunları bir ortaya getirdiğimizde X’in kıymeti Musk’ın ödediğinden daha az olmakla kalmıyor, muhtemelen borcundan da daha az. Şayet reklam gelirleri yarı yarıya düştüyse, bu yılki satışların 2,5 milyar doların biraz üzerinde olması gerekiyor. Piyasa ve misal platformlar da göz önüne alındığında X’in kıymeti uzmanlara nazaran yaklaşık 8 milyar dolar yapıyor.

Öte yandan şirket, şu ana kadar çeyrek başına 300 milyon dolarlık yüklü faiz ödemelerini karşılıyor ve Yaccarino ileride kârlı günler görüyor. Fakat Musk’ın doğaçlama eser değişiklikleri ve reklamverenleri geri kazanma gereksinimi ortasında, misyonu epeyce sıkıntı. X, şu sıralar finansal bir kara delik gibi ve bir vakitler sahip olduğu bedelin birçoklarını tüketiyor.

İçerik
Oppo Find N3’ün özellikleri ve tasarımı sızdırıldı

Teknoloji devi Oppo, şimdilerde yeni katlanabilir telefonu Oppo Find N3 Flip'i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bildiğiniz üzere akıllı telefon1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
MIUI 14 beklenen özelliğe kavuşuyor! Uygulama tabanlı yenileme hızı

Bildiğiniz üzere Xiaomi, hem Android 14 hem de MIUI 15 güncellemesi konusunda gündemde kalmaya devam1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Kırpılmış GeForce RTX 3050 ortaya çıktı: Peki neler sunacak?

Ekran kartı pazarının önde gelen isimlerinden Nvidia, RTX 4000 serisine kıyasla Ampere RTX 3000 serisini de1

2 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.