KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 15 Pro Max teslimat süresindeki gecikmeler sürebilir: İşte nedeni

Iphone 15 Pro Max Teslimat Suresi Neden Gecikiyor Iste Nedeni168932 0 Tedarik zinciri analisti Kuo’nun açıklamasına nazaran, iPhone 15 Pro Max’in tetraprizma lens sisteminin üretiminde zorluklar yaşanıyor. Apple, kamera sisteminin teknik özelliklerinde de değişiklikler istedi.

Tetraprizma kamera lens üretiminde zorluklar yaşanıyor

Kuo, iPhone 15 Pro Max’in 5x’e kadar optik zoom sağlayan tetraprizma kamera modülünün en kıymetli tedarik darboğazı olduğunu söyledi. Buna cevaben Apple’ın bunu telafi etmek için Largan Precision tarafından sağlanan tetraprism lensin özelliklerini yükselttiğini söyledi. Lens ihtiyaçlarındaki ani artış ve ağır talebin oluşturduğu aciliyet nedeniyle Largan, tetraprizma lensin üretim sınırlarını genişletti. Yeni zorluklar ve daha fazla kaynak gereksinimi, lensin ünite fiyatını %20 artırdı ancak Apple, kısmen kusurlu lenslerin nispeten düşük maliyeti, kısmen Largan’ın saygınlığı ve birinci sınıf üretme mahareti nedeniyle bunu sorun etmedi.

Largan’ın yeni teknik özelliklere uygun talebi karşılayamaması, iPhone 15 Pro Max’in perakendecilere ve tüketicilere gönderilmesinde gecikmelere yol açabilir. Kamerayla ilgili darboğaza ek olarak, 15 Pro Max’in seri üretime öteki modellerden daha geç girmesi de teslimat müddetinin artmasına neden olan bir öteki faktör.

Tetraprizma lens, iPhone 15 Pro Max’e özel olup, telefoto kameranın optik yakınlaştırmasını 3x’ten 5x’e çıkarırken azamî yakınlaştırmayı da 25x’e kadar artırıyor. iPhone 15 Pro, daha tipik telefoto kamera tertibi kullanıyor.

İçerik
Hedef Apple: Qualcomm, Snapdragon X ile PC işlemcisi pazarına giriyor

Qualcomm bir müddettir bilhassa PC'ler için üretilen işlemcileri piyasaya sürüyor. 2018'den bu yana Windows dizüstü1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım? İşte 5 hızlı yol (2023)

Birisini WhatsApp’ta engellemek, o kişinin sizi aramasını yahut bildiri göndermesini durdurmanın en uygun yoludur. Pekala1

4 dk. 2 Okundu
İçerik
iPhone 15 ve iPhone 15 Pro Gürcistan fiyatları belli oldu: Peki ne kadar avantajlı?

iPhone 15 ve iPhone 15 Pro Max modelleri, 22 Eylül'den itibaren Türkiye’de ön siparişe açıldı.1

2 dk. 9 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.