KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google, Microsoft Edge’de YouTube videolarının izlenmesini engellemeye başladı

Google Edge De Youtube Videolarinin Izlenmesini Engellemeye Basl169643 0 Google’ın Youtube’da reklam engelleyicilere karşı başlattığı gayret Microsoft Edge tarayıcısına olumsuz yansıdı. Kullanıcılar platformda video izleme imkanlarını kaybetti. Görünüşe bakılırsa sorun Edge’de bulunan izleme engelleme düzeneğinin ayarlarından kaynaklanıyor.

Microsoft’un tarayıcısında izleme engelleme için Temel, İstikrarlı ve Katı olmak üzere üç düzey mevcut. Katı mod seçildiğinde tarayıcı kullanıcıların YouTube da dahil olmak üzere tüm web sitelerinde izlenmesini önlemek için son derece sıkı önlemler uyguluyor. Yaşananlar da tam olarak bununla alakalı.

Google Edge De Youtube Videolarinin Izlenmesini Engellemeye Basl169643 1

Hata mı yoksa şuurlu bir hareket mi?

Söz konusu müdafaa ile birlikte Google’ın kullanıcı datalarını toplama ve kullanıcılara kişiselleştirilmiş reklamlar gösterme yeteneği de kısıtlanmış oluyor. Bu türlü olunca da arama devi bu özelliği bir reklam engelleyici olarak görerek Edge’i Katı modda kullananlara reklam engelleyicilere uyguladığı yaptırımların birebirini uyguluyor.

Google Edge De Youtube Videolarinin Izlenmesini Engellemeye Basl169643 2

Sonuç olarak kullanıcılar Katı modu devre dışı bırakmadıkları ya da fiyatlı YouTube Premium aboneliğine geçmedikleri sürece YouTube görüntülerini izleyemiyorlar. Google ve Microsoft temsilcileri şimdi durum hakkında yorum yapmadı. Hasebiyle, bu yaşananların bir hata mı olduğı yoksa bilinçli mi yapıldığı konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

İçerik
Intel Lunar Lake işlemciler kıyaslama platformunda göründü

Bildiğiniz üzere Intel, önümüzde haftalarda merakla beklenen Raptor Lake Refresh ve Meteor Lake işlemcilerini duyuracak.1

2 dk. 5 Okundu
İçerik
Şaka gibi: Düz iPhone 15’ler 23 yıllık teknolojiyle geliyor, USB 3.0 sadece Pro’da

Apple, çok kısa bir müddet önce iPhone 15 ve 15 Plus ile birlikte iPhone 151

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Xiaomi Watch S3 ufukta göründü: İşte beklenen özellikler

Çinli teknoloji devi Xiaomi, eser yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Bu bağlamda amiral gemisi Xiaomi 141

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.