KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google, kırık Pixel Watch ekranını para karşılığında bile onarmıyor

Google Kirik Pixel Watch Ekranini Parayla Bile Onarmiyor168837 4 Elektronik aygıtların onarımı karmaşık olabileceği için bu süreç birçok kişi için göz korkutucu olabiliyor. Bilhassa de aygıtlar akıllı saat modelleri üzere küçüldükçe işler daha da zorlaşır. Teknoloji devi Google’dan bu bahisle ilgili dikkat cazibeli bir doğrulama geldi.

Arama devi kırılan bir Pixel Watch ekranını onarmak için şu anda herhangi bir yol sunmadığını resmen kabul etti ve birçok kişinin zati varsayım ettiği bir gerçeği doğrulamış oldu. Evet yanlış okumadınız Google, kendi piyasaya sürdüğü akıllı saati için şimdi bir onarım seçeneği sağlamıyor.

Google Kirik Pixel Watch Ekranini Parayla Bile Onarmiyor168837 5

Tamir yok değişim var

Konuyla ilgili açıklama yapan bir şirket yetkilisi “Şu anda Google Pixel Watch için rastgele bir tamirat seçeneğimiz bulunmuyor. Saatiniz hasar gördüyse, değiştirme olanaklarını öğrenmek için Google Pixel Watch Müşteri Dayanak Takımı ile bağlantıya geçebilirsiniz” dedi.

Google’ın Pixel Watch için uzatılmış garanti sunmadığını belirtelim. Hudutlu garanti de düşme yahut kazara çarpma sonucu oluşan hasarları kapsamıyor. Yani velhasıl Pixel Watch’unuz kazara ziyan görürse, sorunu çözmek için kendi imkânlarınızla baş başa kalıyorsunuz.

Google Kirik Pixel Watch Ekranini Parayla Bile Onarmiyor168837 2

Ekran tamiri mümkün

Daha evvel iFixit uzmanları Pixel Watch’u kesimlerine ayırmış ve ekrana erişim güç olsa da değiştirmenin teknik olarak mümkün olduğunu ortaya çıkarmıştı. Hatta uzmanlar yeni ekranın nasıl takılacağına dair detaylı talimatlar bile hazırladı, lakin Google’ın bu yedek kesimleri farklı olarak tedarik etmemesi işi bozuyor.

Google’ın Ekim ayında tıpkı tasarımı paylaşacak Pixel Watch 2‘yi tanıtmasıyla durum değişebilir. Kaliforniyalı yetkililer hafta başında elektronik üreticilerinin 50 dolar ve üzeri fiyatlı aygıtlar için en az üç yıl, 100 dolar ve üzeri fiyat etiketine sahip aygıtlar için ise yedi yıl parça tedariki sağlamasını gerektiren bir yasa çıkardı.

İçerik
MIUI 14 beklenen özelliğe kavuşuyor! Uygulama tabanlı yenileme hızı

Bildiğiniz üzere Xiaomi, hem Android 14 hem de MIUI 15 güncellemesi konusunda gündemde kalmaya devam1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Amazon, yapay zekaya 4 milyar dolarlık devasa bir yatırım yapıyor

E-ticaret devi Amazon, süratle büyüyen yapay zeka kesiminde kıymetli bir adım atarak Anthropic’e 4 milyar1

2 dk. 4 Okundu
İçerik
Apple, iPhone 15 için yeni silikon kılıf çıkarmayabilir

Bir müddet evvel Apple’ın iPhone 15 ve Apple Watch için artık deri kılıf üretmeyeceği söylentisi1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.