KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Meta, yeni Ray-Ban akıllı gözlüğünü tanıttı: Canlı yayın, 12MP kamera ve fazlası

Ray Ban Meta Smart Glasses Tanitildi Iste Ozellikleri Ve Fiyati169256 0 Meta, Ray-Ban işbirliğiyle birinci akıllı gözlüğünü 2021’de çıkarmıştı. 27 Eylül’de düzenlenen aktiflikte Ray-Ban Meta Smart Glasses olarak ikinci model tanıtıldı. Meta, yeni modelde hem dizayna baştan aşağı dokunduklarını hem de daha evvel akıllı gözlüklerde görülmemiş yeni özellikler eklendiğini söylüyor.

Ray-Ban Meta Smart Glasses özellikleri

Ray Ban Meta Smart Glasses Tanitildi Iste Ozellikleri Ve Fiyati169256 1 Ray-Ban Meta Smart Glasses ile kullanıcılar artık görüntüyü direkt Instagram ve Facebook’ta canlı yayınlayabiliyor. Birinci kere bir akıllı gözlükte bu özelliği görüyoruz. İçerik üreticiler ve toplumsal medya kullanıcıları için yararlı bir özellik olacağı kesin.

Gözlük, bu maksada yönelik olarak 1080p 60fps görüntü kaydına müsaade veren 12MP ultra geniş açılı kameraya sahip. Gözlük, 32GB dahili depolama alanına sahip ki bu, 500 fotoğraf, 30 saniye vadeli 100 görüntü ile depolamanın dolacağı manasına geliyor. Kaydedilen görüntüler, çekilen fotoğraflar Meta View uygulamasıyla senkronize ediliyor. Böylelikle kullanıcılar gözlükle çektikleri her şeyi basitçe diledikleri uygulamada paylaşabilecek.

Ray Ban Meta Smart Glasses Tanitildi Iste Ozellikleri Ve Fiyati169256 2 Snadpragon AR1 Gen 1 işlemciden güç alan yeni Meta akıllı gözlük, IPX4 sertifikasına sahip olmasıyla hafif su sıçramalarına güçlü. Birinci jenerasyona nazaran %50 daha yüksek ses, daha uygun netlik ve daha derin baslar sunuyor. Sesin dışarıdan mümkün olduğunca az duyulması ve daha sürükleyici dinleme tecrübesi için taraf hassas ses eklenmiş. Şarj için de kullanılan gözlük kabı biraz küçültülmüş ve daha hafif hale getirilmiş. Gözlük kutusu sekiz kere şarj edebiliyor. 36 saatlik maksimum pil ömrünün sonunda USB-C kabloyla şarj etmek gerekiyor.

Ray-Ban Meta Smart Glasses fiyatı ne kadar, ne vakit çıkacak?

Ray-Ban Meta Smart Glasses, klasik Wayfarer dizaynıyla geliyor ve yeni renklerin yanında şeffaf seçenek sunuluyor. Kulanıcı, güneş ışığı, polarize, şeffaf, geçişli üzere çeşitli lens seçenekleri ortasından seçim yapabiliyor. Gözlük, şu anda Meta ve Ray-Ban sitesi üzerinden ön siparişe açık. Gözlüğün fiyatı 299 dolar. 17 Ekim’de Amerika, Kanada, Avustralya ve Avrupa’nın her yerinde satışa çıkacak.

İçerik
OLED ekranlı Macbook Pro bekleyenlere kötü haber: Yakın zamanda gelmeyecek

Apple'ın gelecek yıl OLED ekranlı iPad Pro'yu piyasaya sürmesi bekleniyor. Doğal olarak Macbook Pro serisinde1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
SpaceX’in devasa Starship roketinin ikinci uçuş testi için geri sayım başladı

SpaceX'in bir sonraki Starship fırlatışı, bir ajans yetkilisi tarafından yapılan açıklamalara nazaran FAA'dan (ABD Federal1

3 dk. 1 Okundu
İçerik
iPhone 16 serisi ile birlikte ekran yenileme hızı artıyor

Apple, geçtiğimiz günlerde iPhone 15 serisini ve yeni Apple Watch'ları piyasaya sürmüştü. iPhone 15 serisinin siparişleriyle1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.