KATEGORİLER
Kripto Al Sat

“Yapay zekanın iPhone’u” için ayrıntılar netleşiyor

Yapay Zekanin Iphone U Icin Ayrintilar Netlesiyor169257 0 Apple’ın eski baş tasarım sorumlusu Jony Ive ve ChatGPT yaratıcısı OpenAI CEO’su Sam Altman‘ın, belirtilmemiş bir yapay zeka “donanım cihazı” oluşturmak bir ortaya geleceğine dair bilgiler ortaya çıkmıştı. Artık ise bu bilgiler daha fazla detayla birlikte netleşmeye başladı. Son bilgilere nazaran Softbank CEO’su Masayoshi Son‘un 1 milyar dolardan fazla fon sağladığı bu proje, yapay zeka ile etkileşim kurmanın daha doğal bir yolunu yaratmayı hedefliyor.

Yapay zeka etkileşiminde atılım olabilir

Apple’ın eski tasarım şefi Jony Ive’ın, Softbank CEO’su Masayoshi Son’dan aldığı 1 milyar doların üzerindeki fonun desteğiyle “yapay zekanın iPhone’unu” inşa etmek için OpenAI ile görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor. Financial Times tarafından yayınlanan yeni bir rapora nazaran OpenAI CEO’su Sam Altman, şirketin birinci tüketici aygıtını geliştirmek için Ive’ın tasarım firması LoveFrom‘u kullanmak istiyor ve ikili bu fikir üzerinde beyin fırtınası yapıyor.

Planlar hakkında bilgi sahibi olan şahıslara nazaran Ive ve Altman, yapay zeka ile etkileşim için “daha doğal ve sezgisel bir kullanıcı deneyimi” sağlayan bir aygıt yaratmayı hedefliyor. kilinin, birinci iPhone’daki dokunmatik ekran teknolojisinin taşınabilir internetle etkileşimimizde nasıl ihtilal yarattığından ilham aldıkları belirtiliyor. Birebir vakitte Masayoshi Son’un bu proje için fon teklif ettiği ve çip tasarım şirketi Arm’ın (Son’un yüzde 90 payına sahip olduğu) merkezi bir rol oynaması için bastırdığı bildiriliyor.

Kaynaklara nazaran OpenAI ile yürütülen proje, Ive’ın ekranlara daha az bağımlı olan interaktif bir bilgisayar aygıtı yaratılmasına yardımcı olmasını sağlayabilir. Altman, eski Apple çalışanları tarafından kurulan ve akıllı telefonların yerini almak üzere tasarlanmış ekransız giyilebilir bir yapay zeka aygıtı geliştiren Humane isimli donanım ve yazılım teşebbüsüne yaptığı yatırımlar sayesinde bu bahiste esasen bir tecrübeye sahip.

Altman, Ive ve Son’ın projesi şimdi emekleme evresinde ve aygıt için birkaç farklı fikir hala bedellendiriliyor. Münasebetiyle tasarım seviyesinde bir fikirde muahede sağlanmış değil ve projeyi çevreleyen detaylar zayıf olsa da, görüşmelerin “ciddi” olduğu söyleniyor.

İçerik
AYANEO Pocket Air mobil oyun için geliyor

Steam Deck ile birlikte başlayan taşınabilir el konsolu fırtınasında en değerli oyunculardan birisi haline gelen1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Meta’nın Metaverse hayali suya düştü. Büyük işten çıkarma

Metaverse konseptini herkesin erişebileceği bir dünya haline getirmek sloganıyla yola çıkan Meta, heba olan milyarlarca1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Tecno Phantom V Flip ufukta göründü

Katlanabilir telefonların uygun fiyata da satılabileceğini gösteren Tecno Phantom V modeline kardeş geliyor. Tecno Phantom1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.