KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google Asistan’a yapay zekalı Bard eklendi: Artık çok daha zeki

Google Asistan A Yapay Zekali Bard Eklendi Artik Cok Daha Zeki169444 0 Geçtiğimiz gün düzenlenen Made by Google etkinliğinde şirket, Bard yapay zeka sohbet robotunu Google Asistan‘a entegre ettiğini duyurdu. Bu entegrasyon sayesinde taşınabilir kullanıcılar artık daha bağlamsal ve şahsileştirilmiş cevaplar alacak. Google Asistan’a Bard’ın gelmesi bu sanal varlığın şimdiye kadar almış olduğu en büyük güncelleme olacak.

Google Asistan ve Bard birleşti

Mevcut haliyle Asistan, zamanlayıcıları ayarlamak, hava durumu güncellemeleri vermek ve süratli aramalar yapmak üzere süratli misyonları yerine getirmede başarılı olsa da biraz daha kompleks vazifelerde Siri ve öbür asistanlar üzere bocalıyordu. Amazon’un kısa mühlet evvel duyurduğu üretken yapay zekaya sahip Alexa’ya misal formda, Bard’lı Asistan, son on yılda alıştığımız nispeten kolay akıllı telefon asistanlarından (Alexa ve Siri de dahil) “daha şahsileştirilmiş bir yardım” sağlamayı amaçlıyor.

Google, Bard ile Asistan’ın seyahat planlama, e-posta arama, alışveriş listesi oluşturma ve bildiri gönderme üzere vazifelerde yardımcı olabileceğini söylüyor. Standart Google Asistan’a kıyasla daha konuşkan ve daha bağlamsal bilgilerle metin, ses yahut görseller aracılığıyla da etkileşim kurulabilecek. Tıpkı web’deki Bard üzere, Bard ile Asistan da bilgileri bulmanıza ve özetlemenize yardımcı olmak için şirketin Gmail ve Dokümanlar üzere bazı mevcut uygulamalarıyla entegre olacak.

Google, özelliğin erken gelişim kademelerinde olduğunu ve yakında birinci test kullanıcıları için kullanıma sunulacağını söylüyor. Google, “kişisel kapalılık ayarlarınızı da seçebileceğinizi” belirtiyor. Bard ile Asistan ve Assistant with Bard çabucak kullanıma sunulmayacak. Yeni Asistan, önümüzdeki aylarda ilk olarak Pixel 8 ve Pixel 8 Pro cihazlarına gelece ve ardından Android ve iOS’ta mevcut olacak.

İçerik
Antarktika’da ‘deniz buzu’ miktarı 45 yılın en düşük seviyesini gördü

Dünyanın geri kalanında olduğu üzere kutuplardaki deniz buzu için de bu yıl pek de düzgün1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Elon Musk, testlere başladı: Twitter (X), ücretli oluyor!

Elon Musk, X toplumsal ağ platformu üzerinde kullanıcıların gönderi paylaşmaları ve paylaşımlarla etkileşimde bulunmaları için1

1 dk. 6 Okundu
İçerik
Nintendo Switch 2’nin işlemcisi netleşmiş olabilir

2017 yılında piyasaya sürülen Nintendo Switch ile kıymetli bir satış başarısına imza atan Nintendo, konsolun halefi üzerinde hazırlıklara başladı.1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.