KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google Asistan’a yapay zekalı Bard eklendi: Artık çok daha zeki

Google Asistan A Yapay Zekali Bard Eklendi Artik Cok Daha Zeki169444 0 Geçtiğimiz gün düzenlenen Made by Google etkinliğinde şirket, Bard yapay zeka sohbet robotunu Google Asistan‘a entegre ettiğini duyurdu. Bu entegrasyon sayesinde taşınabilir kullanıcılar artık daha bağlamsal ve şahsileştirilmiş cevaplar alacak. Google Asistan’a Bard’ın gelmesi bu sanal varlığın şimdiye kadar almış olduğu en büyük güncelleme olacak.

Google Asistan ve Bard birleşti

Mevcut haliyle Asistan, zamanlayıcıları ayarlamak, hava durumu güncellemeleri vermek ve süratli aramalar yapmak üzere süratli misyonları yerine getirmede başarılı olsa da biraz daha kompleks vazifelerde Siri ve öbür asistanlar üzere bocalıyordu. Amazon’un kısa mühlet evvel duyurduğu üretken yapay zekaya sahip Alexa’ya misal formda, Bard’lı Asistan, son on yılda alıştığımız nispeten kolay akıllı telefon asistanlarından (Alexa ve Siri de dahil) “daha şahsileştirilmiş bir yardım” sağlamayı amaçlıyor.

Google, Bard ile Asistan’ın seyahat planlama, e-posta arama, alışveriş listesi oluşturma ve bildiri gönderme üzere vazifelerde yardımcı olabileceğini söylüyor. Standart Google Asistan’a kıyasla daha konuşkan ve daha bağlamsal bilgilerle metin, ses yahut görseller aracılığıyla da etkileşim kurulabilecek. Tıpkı web’deki Bard üzere, Bard ile Asistan da bilgileri bulmanıza ve özetlemenize yardımcı olmak için şirketin Gmail ve Dokümanlar üzere bazı mevcut uygulamalarıyla entegre olacak.

Google, özelliğin erken gelişim kademelerinde olduğunu ve yakında birinci test kullanıcıları için kullanıma sunulacağını söylüyor. Google, “kişisel kapalılık ayarlarınızı da seçebileceğinizi” belirtiyor. Bard ile Asistan ve Assistant with Bard çabucak kullanıma sunulmayacak. Yeni Asistan, önümüzdeki aylarda ilk olarak Pixel 8 ve Pixel 8 Pro cihazlarına gelece ve ardından Android ve iOS’ta mevcut olacak.

İçerik
Dünya standartlarında 1 Gbps’e varan internet ayda 199,90 TL

Ülkemizde internet suratı düşük düzeylerde kalmasına rağmen TurkNet, 1.000 Mbps’ye varan eşit yükleme/indirme süratiyle dünya1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
iPhone 15 Pro Max kutu açılış görüntüleri sızdırıldı: İşte Apple’ın en pahalı telefonu

iPhone 15 serisi, Amerika’da 22 Eylül’de, Türkiye’de 29 Eylül’de satışa çıkacak. Sürpriz formda, serinin en1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Türk dizilerinin Avrupa ve Amerika’da yayınlanması için yeni iş birliği

HBO Max'in eski yöneticilerinden Christian Toksvig’in kurduğu Cocoa Media ve Türkiye’nin kıymetli dijital firmalarından Merzigo,1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.