KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple Watch’un sevilen özelliği Galaxy Watch 5 ve Watch 4’e geliyor

Apple Watch Un Sevilen Ozelligi Galaxy Watch 5 Ve 4 E Geliyor168402 0 Hatırlayacak olursak Google, bu yılın Ocak ayında tanıtılan Wear OS 4 ile birlikte Watch Unlock isimli yeni bir “Saat Kilidi Açma” özelliğini duyurdu. Bu noktada yeni özelliğin hangi aygıtlarda kullanıma sunulacağı meçhuldü. Lakin bu belirsizlik artık sonlanmış olabilir. Samsung’un Wear OS 4.0 tabanlı One UI Watch 5.0 güncellemesinde, yeni özelliğe dair yeni bir kod satırı keşfedildi. 

Galaxy Watch 4 ve Watch 5 için Watch Unlock özelliği yolda

Aktarıldığı kadarıyla Galaxy Watch 4 ve 5 için hazırlanan One UI 5 Watch güncellemesinde, Watch Unlock özelliği için ”com.google.android.clockwork.active_unlock” isimli yeni bir kod satırı keşfedildi. Bu da yeni özelliğin Pixel aygıtların akabinde Galaxy Watch 4 ve 5 serisinde de kullanılabilir olacağını gösteriyor. Lakin bu sızıntının Samsung tarafından şimdi doğrulanmadığını belirtelim. Bu nedenle kesin bir çıkış tarihi de belirtilmedi. 

İlk olarak Ocak 2023’te tanıtılan Watch Unlock için Apple’ın ”Apple Watch ile kilit aç” sistemini örnek gösterebiliriz. Böylelikle kullanıcılar, Wear OS 4 takviyeli akıllı saatler üzerinden telefon kilit ekranlarını kolay bir formda açabiliyor. Fakat her iki aygıtın bir metreden uzak olmaması ve saat kilidinin açık olması gerektiğini belirtelim. Bu noktada Google, ara ölçümü için Bluetooth RSSI’ın kullanılacağını söylüyor. Böylelikle Watch Unlock, PIN, şifre yahut biyometrik güvenlik doğrulaması muhtaçlığını ortadan kaldıracak diyebiliriz. 

Geçen aya kadar Watch Unlock özelliğinin Google Pixel Watch ve Wear OS işletim sistemi dışındaki kullanılıp kullanılamayacağına dair çok az bilgi paylaşıldı. Bu son gelişme, Samsung’un bu özelliği getireceğini doğrulamış durumda. Lakin Wear OS tabanlı öteki akıllı saat modellerinde kullanıma sunulup sunulmacağı hala belirsizliğini koruyor. 

İçerik
Ölmüş bir yıldız Güneş’in “yazgısını” ortaya koyuyor

Bilim insanları, Messier 37'deki gezegenimsi nebulayı, merkezindeki beyaz cüce yıldızın nasıl öldüğünü belirlemek için kozmik1

3 dk. 5 Okundu
İçerik
Wear OS akıllı saatler için Gmail uygulaması yayınlandı

Google, dün Made by Google etkinliğinde yeni aygıtlarını duyurmakla kalmadı, Android 14 güncellemesini sundu. Pixel1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
MediaTek, 3nm mobil işlemciler için tarih verdi: Gelişim çok büyük!

MediaTek, yaklaşan Dimensity 9300 lansmanını atlayıp sürpriz bir formda TSMC ile ortak bir basın açıklaması1

2 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.