KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google, Android’in yeni logosunu tanıttı: İşte yeni logo

Google Android In Yeni Logosunu Tanitti Iste Yeni Logo168495 0 Google, At a Glance Google Assistant widget’ına yönelik güncellemeler, Lookout görsel erişilebilirlik uygulamasına yönelik geliştirmeler ve Android Auto‘da Zoom aramaları da dahil olmak üzere taşınabilir uygulama ve hizmetlerine yönelik bir dizi güncelleme yayınladı. Bu güncellemeler, Android’in eğlenceli lakin birebir vakitte önemli bir Google eseri olduğunu hatırlatmak üzere tasarlanmış marka güncellemeleriyle birlikte geliyor. Ve evet, Android logosu da değişti.

Logo ve marka düzeltmeleri

Google Android In Yeni Logosunu Tanitti Iste Yeni Logo168495 1 Artık Android logosu biraz daha farklı görünmeye başlayacak. Yazı karakteri Google’ın kendi logosununkine daha yakın olacak ve Android artık büyük A ile yazılacak. Google marka yöneticisi Jason Fournier bir şirket blog yazısında bu değişikliği açıklarken “Google’ın logosunu daha yakından yansıtıyor ve ikisi ortasında istikrar yaratıyor” dedi. Buna ek olarak robot, duruma nazaran renkli varyasyonlarla 3 boyutlu bir görünüm kazanacak.

Buna ek olarak At a Glance widget’ı tasarım açısından yenileniyor ve etkinlikleriniz, seyahatleriniz ve lokal hava durumu hakkında daha faydalı bilgiler sunuyor. Google ayrıyeten, fotoğraf içe aktarma özelliği ekleyerek barkodlu ve QR kodlu geçiş kartlarını yüklemeyi kolaylaştırmak için Wallet’ı güncelliyor.

Görme zorluğu yaşayan yahut göremeyen Az gören yahut kör olan bireyler için ekrandaki imgelerin açıklamalarını sağlayan Lookout uygulaması, sahneleri daha akıllı bir halde tanımlayabilecek ve devam eden soruları yanıtlayabilecek. Ek olarak Android Auto’ya Zoom ve Webex aramalarına katılma dayanağı de ekleniyor.

Tüm bunlarla birlikte bu sonbaharda Google’dan duyacağımız son şey bu olmayacak. 4 Ekim’de şirketin donanım lansman aktifliği olacak ve Pixel 8 ailesi tanıtılacak. Muhtemelen, o vakte kadar tam bir Android 14 sürümüne de sahip olacağız.

İçerik
Çin’in yeni ekran kartı GITSTAR JH920 tanıtıldı: GTX 1050’den daha hızlı

Bildiğiniz üzere Çinli şirketler son yıllarda GPU pazarına adım atmaya başladı. Bu noktada farklı ekran1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerindeki ekran yanması sorunu büyüyor

Mydrivers web sitesi, birçok iPhone 15 Pro kullanıcısının şikayetlerini gündeme getirerek, aygıtlardaki ekran yanması probleminin1

1 dk. 6 Okundu
İçerik
ABD yaptırımlarını delen Huawei Kirin 9000s’in kalıp görüntüsü ortaya çıktı

Huawei'nin HiSilicon Kirin 9000s yonga üzeri sisteminin yayınlanan birinci kalıp imgesi bu gizemli mühendislik muvaffakiyetinin1

3 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.