KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google, Android’in yeni logosunu tanıttı: İşte yeni logo

Google Android In Yeni Logosunu Tanitti Iste Yeni Logo168495 0 Google, At a Glance Google Assistant widget’ına yönelik güncellemeler, Lookout görsel erişilebilirlik uygulamasına yönelik geliştirmeler ve Android Auto‘da Zoom aramaları da dahil olmak üzere taşınabilir uygulama ve hizmetlerine yönelik bir dizi güncelleme yayınladı. Bu güncellemeler, Android’in eğlenceli lakin birebir vakitte önemli bir Google eseri olduğunu hatırlatmak üzere tasarlanmış marka güncellemeleriyle birlikte geliyor. Ve evet, Android logosu da değişti.

Logo ve marka düzeltmeleri

Google Android In Yeni Logosunu Tanitti Iste Yeni Logo168495 1 Artık Android logosu biraz daha farklı görünmeye başlayacak. Yazı karakteri Google’ın kendi logosununkine daha yakın olacak ve Android artık büyük A ile yazılacak. Google marka yöneticisi Jason Fournier bir şirket blog yazısında bu değişikliği açıklarken “Google’ın logosunu daha yakından yansıtıyor ve ikisi ortasında istikrar yaratıyor” dedi. Buna ek olarak robot, duruma nazaran renkli varyasyonlarla 3 boyutlu bir görünüm kazanacak.

Buna ek olarak At a Glance widget’ı tasarım açısından yenileniyor ve etkinlikleriniz, seyahatleriniz ve lokal hava durumu hakkında daha faydalı bilgiler sunuyor. Google ayrıyeten, fotoğraf içe aktarma özelliği ekleyerek barkodlu ve QR kodlu geçiş kartlarını yüklemeyi kolaylaştırmak için Wallet’ı güncelliyor.

Görme zorluğu yaşayan yahut göremeyen Az gören yahut kör olan bireyler için ekrandaki imgelerin açıklamalarını sağlayan Lookout uygulaması, sahneleri daha akıllı bir halde tanımlayabilecek ve devam eden soruları yanıtlayabilecek. Ek olarak Android Auto’ya Zoom ve Webex aramalarına katılma dayanağı de ekleniyor.

Tüm bunlarla birlikte bu sonbaharda Google’dan duyacağımız son şey bu olmayacak. 4 Ekim’de şirketin donanım lansman aktifliği olacak ve Pixel 8 ailesi tanıtılacak. Muhtemelen, o vakte kadar tam bir Android 14 sürümüne de sahip olacağız.

İçerik
Duolingo müzik derslerine başlıyor

İnternet dünyasının en değerli lisan öğrenme platformlarından olan DuoLingo, artan rekabete karşılık verebilmek ismine bir1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Galaxy S23 fiyatlarına zam! Samsung eksik kalmadı

Son devirde akıllı telefon pazarında yaşanan artırım furyasına Samsung da kayıtsız kalamadı. Xiaomi 13T serisinin1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Intel Core i9-14900K test edildi: 6.0GHz saat hızı ve daha fazlası

Intel, önümüzdeki haftalarda 14.Nesil Meteor Lake ve Raptor Lake Refresh işlemcilerini piyasaya sürecek. Bu bağlamda1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.