KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google, 3 yıllık telefonuna yazılım desteği vermeyi kesti

Google 3 Yillik Telefonuna Yazilim Destegini Kesti168973 0 Android üreticileri, aygıtlarına daha uzun mühlet yazılım takviyesi sunmak için çalışırken, Google’dan beklenmedik bir hareket geldi. 2020’de tanıtılan Pixel 4a modeli için yazılım takviyesi sona erdi. Ağustos ayında gelen güncelleme, aygıtın aldığı son yazılım güncellemesi oldu.

Pixel 4a için artık güncelleme yayınlanmayacak

Pixel 4a, 2020 yılının Ağustos ayında piyasaya çıktı. Pixel 3a’ya nazaran ufak değişikliklerle gelen telefon, birtakım kullanıcılar tarafından fazla beğenilmedi. Telefonun çıkış tarihinin de ilgi görmemesinde tesiri büyük. Pixel 5’in çıkışından yalnızca birkaç hafta evvel çıktı. Saf Android tecrübesi arayan kullanıcılar, daha eski model yerine haliyle Pixel 5’e geçmeyi tercih etti.

Pixel 4a, Android 14 geliştirici önizlemesi yayınlandığında da listede yoktu. Google’ın yazılım takviyesini kestiği o vakitten muhakkaktı; artık resmiyet kazanmış oldu. Yazılım dayanağı konusunda öncü olması gereken şirketin şimdi üç yıllık aygıtına takviyesi kesmesi üzücü bir durum. Kıyaslama açısından, 2018’de çıkan iPhone XR, iOS 17 güncellemesini aldı. Lakin, iPhone 15 çıktıktan sonra iPhone 14 Pro dahil eski modeller şuurlu biçimde yavaşlatılma üzere bir durum da kelam konusu.

Umarız, Pixel 4a, yazılım takviyesini erken sona erdirildiği son aygıt olur ve Ekim ayında tanıtılacak Pixel 8 ile birlikte Google, güncelleme siyasetini yenileyeceğini ve aygıtlara daha uzun mühlet güncelleme vermeye başlar.

İçerik
Londra Menkul Kıymetler Borsası’ndan ‘blockchain’ hamlesi

Londra Menkul Değerler Borsası Kümesi (LSE Group), blockchain dayanaklı bir alım satım platformu oluşturmayı planlıyor.1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Cep yakıyor: Apple, iPhone 15 ve iPhone 15 Pro servis ücretlerini açıkladı

Apple, geride bıraktığımız günlerde düzenlediği Wonderlust aktifliği kapsamında yeni iPhone 15 ve iPhone 15 Pro1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
iPhone 12, Fransa’da yasaklandı! İşte nedeni

Bildiğiniz üzere Apple'ın merakla beklenen Wonderlust aktifliği dün gerçekleşti. O denli ki bu aktiflikte USB-C'li1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.