KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Pixel 8 serisinden yeni detaylar: fiziksel SIM desteklenecek, Pro modeli özel bir video moduna sahip olacak

Pixel 8 Pro Ile Karanlik Ortamlarda Video Cekmek Mumkun Olacak168389 0 Geçtiğimiz aylarda düzenlenen Google I/O 2023 etkinliğinde duyurulan Pixel 8 serisi, 4 Ekim’de tüm ayrıntıları ile birlikte tanıtılacak. Birçok yeniliğe sahip olması beklenen Pixel 8 ve Pixel 8 Pro, tanıtıma haftalar kala tekrar sızıntılara bahis oldu. Yeni sızıntılar, ABD’de yaşayan kullanıcıları sevindirecek cinsten.

Pixel 8 serisi fizikî SIM girişine sahip olacak

Geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone 14 serisinin ABD’de satılan modelleri, fizikî SIM kart girişine sahip değildi ve sadece eSIM formatını destekliyordu. Birçok kullanıcıyı rahatsız eden bu durum, kısa müddette unutulmuştu. Bunun üzerine ABD’de yaşayan Android kullanıcıları, öteki firmaların da misal bir atılım yapmasından korkmaya başlamıştı. Geçtiğimiz haftalarda ortaya atılan argümanlar, Google’ın ABD’de satacağı Pixel 8 modellerinde fizikî SIM girişine yer vermeyeceğini belirtmişti. Büyük hayal kırıklığına sebep olan bu savlar, geçtiğimiz günlerde yalanlandı. Wccftech’in kaynaklarına nazaran ABD’de satılan Pixel 8 ve Pixel 8 Pro fiziksel SIM girişine yer verecek. İsteyen kullanıcılar ise rahat bir biçimde eSIM teknolojisini kullanabilecek.

Pixel 8 Pro özel bir görüntü moduna sahip olacak

Pixel 8 Pro Ile Karanlik Ortamlarda Video Cekmek Mumkun Olacak168389 1 Birtakım donanım özellikleri ile standart ve Pro modellerini ayıran Google, Pixel 8 serisinde bir yazılım özelliğini ayıracak. Yeniden Wccftech tarafından yayınlanan bilgilere nazaran Pixel 8 Pro, video kaydı için özel bir gece modu sunacak. Geçtiğimiz yıllarda gece fotoğrafçılığını epey kolaylaştıran Night Sight (Gece Görüşü), bu sene prestiji ile görüntü kaydı için de kullanıma sunulacak.

Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun birebir Tensor çip setini kullandığı biliniyor bu nedenle Google’ın bu özelliği sadece Pixel 8 Pro’da kullanıma sunması hayli baş karıştırıcı bir durum. Tahminen de Pixel 8 Pro’da kullanılan sensör, karanlık ortamlarda görüntü çekimini daha kolay bir hale getiriyordur. Fakat altı ayda bir Pixel için yeni özellikler yayınlayan Google, önümüzdeki yıl içerisinde bu özelliği öteki Pixel aygıtlarına da getirebilir. 9 CPU çekirdekli Tensor G3’ten güç alan Pixel 8 serisi, ekim ayında tanıtılacak. Aygıtın kısa bir müddet sonra da satışa sunulması bekleniyor. Umarız Google, büyük bir sürpriz yapar ve Pixel serisini bu yıl ülkemize getirir. 

Nedir
Whois Nedir?

Whois kelimesi Türkçede alan adı sorgulama anlamına gelmektedir. Domain adresinin veya IP numarasının, ait olduğu1

2 dk. 37 Okundu
İçerik
WhatsApp’a hesaplar arasında geçiş yapma özelliği geliyor

Android için WhatsApp'ın beta sürümünde "Ayarlar" kısmının arayüzü güncellendi ve birebir aygıtta birden fazla hesap1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
NASA, Mars’ta oksijen üretmeyi başardı

NASA'nın Perseverance keşif aracındaki bir aygıt Mars'ta oksijen üreterek bir birincisi gerçekleştirdi. Ekmek kızartma makinesi1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.