KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple, Arm ile yeni anlaşma imzaladı: İşte detaylar

Apple Arm Ile Yeni Anlasma Imzaladi Iste Detaylar168508 0 Apple ile Arm uzun müddettir iş ortağı. Şirketin ABD Nasdaq borsasında halka açılma planlarını açıklamasının akabinde ARM paylarına yatırım yapma anlaşmanı takiben, Apple ile Arm çip teknolojilerini paylaşmak için uzun müddetli bir muahede imzaladı.

Apple ARM paydaşlığı güçleniyor

Arm’ın Salı günü sunduğu birinci halka arz dokümanlarına nazaran Apple, Arm ile 2040 yılına kadar sürecek yeni bir muahede imzaladı. Yeni muahedenin 21 Ağustos ile 5 Eylül ortasında imzalandığı iddia ediliyor. Ne Apple ne de Arm, mutabakatın kapsamı konusunda açıklama yapmadı lakin anlaşılan o ki, Apple, çok daha uzun mühlet ARM mimarisini kullanacak.

Apple’ın ARM tabanlı çipleri Apple Watch’tan iPhone ve iPad’e kadar çabucak her aygıtta bulunuyor. Şirket, Mac bilgisayarlarında da uzun müddettir Intel işlemci yerine Apple Silicon yongalarını kullanıyor. Apple ile ARM ortasındaki paydaşlık birinci iPhone’un tanıtımından çok öncesine dayanıyor. Şirket, ARM çiplerini birinci olarak 1993 yılında çıkan Newton el bilgisayarında kullanıyor.

Apple, ARM ile uzun vadeli çalışmak isteyen tek teknoloji şirketi değil. AMD, Google, Nvidia, Intel, Samsung, TSMC dahil olmak üzere birkaç büyük teknoloji şirketi Arm paylarını satın almakla ilgileniyor.

İçerik
Ozon deliği Brezilya’nın üç katı büyüklüğüne ulaştı

Antarktika'nın etrafındaki deniz buzunun her yıl büyüyüp küçülmesi üzere, kıtanın üzerindeki ozon deliği de büyüyüp1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım? İşte 5 hızlı yol (2023)

Birisini WhatsApp’ta engellemek, o kişinin sizi aramasını yahut bildiri göndermesini durdurmanın en uygun yoludur. Pekala1

4 dk. 2 Okundu
İçerik
DonanımHaber yeni Haber Editörü arıyor!

1999 yılından beri teknoloji yayıncılığı içerikleri üreten DonanımHaber grubunun modülü olmak isteyen Haber Editörü çalışma1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.