KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple, Arm ile yeni anlaşma imzaladı: İşte detaylar

Apple Arm Ile Yeni Anlasma Imzaladi Iste Detaylar168508 0 Apple ile Arm uzun müddettir iş ortağı. Şirketin ABD Nasdaq borsasında halka açılma planlarını açıklamasının akabinde ARM paylarına yatırım yapma anlaşmanı takiben, Apple ile Arm çip teknolojilerini paylaşmak için uzun müddetli bir muahede imzaladı.

Apple ARM paydaşlığı güçleniyor

Arm’ın Salı günü sunduğu birinci halka arz dokümanlarına nazaran Apple, Arm ile 2040 yılına kadar sürecek yeni bir muahede imzaladı. Yeni muahedenin 21 Ağustos ile 5 Eylül ortasında imzalandığı iddia ediliyor. Ne Apple ne de Arm, mutabakatın kapsamı konusunda açıklama yapmadı lakin anlaşılan o ki, Apple, çok daha uzun mühlet ARM mimarisini kullanacak.

Apple’ın ARM tabanlı çipleri Apple Watch’tan iPhone ve iPad’e kadar çabucak her aygıtta bulunuyor. Şirket, Mac bilgisayarlarında da uzun müddettir Intel işlemci yerine Apple Silicon yongalarını kullanıyor. Apple ile ARM ortasındaki paydaşlık birinci iPhone’un tanıtımından çok öncesine dayanıyor. Şirket, ARM çiplerini birinci olarak 1993 yılında çıkan Newton el bilgisayarında kullanıyor.

Apple, ARM ile uzun vadeli çalışmak isteyen tek teknoloji şirketi değil. AMD, Google, Nvidia, Intel, Samsung, TSMC dahil olmak üzere birkaç büyük teknoloji şirketi Arm paylarını satın almakla ilgileniyor.

İçerik
Intel Meteor Lake-S masaüstü işlemciler doğrulandı

Bildiğiniz üzere Intel, önümüzdeki haftalarda 14.Nesil Meteor Lake ve Raptor Lake Refresh masaüstü işlemcilerini duyuracak. Lakin1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
iOS 17’de yeni sorun: Bazı iPhone’lar geceleri otomatik kapanıyor!

Bazı iPhone modelleri geceleri otomatik olarak kapanıyor. Alarm ve öteki iPhone özelliklerini kesintiye uğratan sorun,1

1 dk. 10 Okundu
İçerik
2023’te alınacak en iyi telefonlar

Ortalama bir kullanıcı her gün cep telefonunda 3 saat ila 4,5 saat ortasında vakit harcıyor.1

24 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.