KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Gmail, spam e-postalara karşı sert önlemler alıyor

Gmail Spam E Postalara Karsi Sert Onlemler Aliyor169415 0 E-posta tarihinin başlamasından bu yana spam var ve olmaya da devam ediyor. Lakin Google, yeni gelen kutusu müdafaa tedbirleriyle bunu düzeltmek için yeni adımlar atıyor. Google tarafından yayınlanan yeni bir blog yazısında firma, toplu e-posta gönderen bireyler için yeni zorunluluklar getirdiğini duyurdu. Bu, spam e-postaların size gelmesini daha da zorlaştırırken tıpkı vakitte Google, abonelikten çıkmayı daha kolay hale getiriyor.

Gmail, spam e-postalara karşı güçleniyor

Şubat 2024‘ten itibaren, bir gün içinde Gmail adreslerine 5.000’den fazla mesaj göndermek isteyen herkesin birkaç ekstra şey yapması gerekecek. Artık göndericinin ilgili e-postanın kimliğini doğrulaması gerekecek. Google, e-posta kullanıcılarını tehdit etmek isteyen saldırganlar tarafından çoklukla istismar edilen boşlukları kapatacağını da söylüyor. Kimlik doğrulama, e-posta alanınız için DKIM yahut SPF kimlik doğrulaması kullanmak üzere Google’ın önerdiği uygulamaları takip edecek.

Bununla birlikte toplu e-posta gönderenlerin alıcılar için tek tıkla abonelikten çıkma seçeneği oluşturmaları da gerekecek. Ayrıyeten Google, Gmail alıcılarının istenmeyen ileti bombardımanına tutulmasını önlemek için “net bir spam eşiği” uygulamaya başlayacak. Şirket, spam eşiğinin “sektörde bir ilk” olduğunu ve Gmail kullanıcılarının gelen kutusunda daha az spam almasıyla sonuçlanacağını söyledi.

Bu değişikliklerin muhtemelen yıllar evvel hayata geçirilmiş olması gerekirken, büyük teknoloji şirketlerinin kullanıcıların güvenliği konusunda hala proaktif davrandıklarını görmek hoş. Spam e-postaların denetimden çıktığını inkar etmek mümkün değil. Google’ın yeni tedbirlerinin mevcut durumu düzgünleştirip iyileştirmeyeceğini ise vakit gösterecek.

İçerik
Leo ile bataryanızın ömrünü uzatın

Bugün batarya barındıran tüm aygıtlarda en kıymetli sorun batarya ömrü. Daima şarj edilmesi gereken aygıtların1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
Vodafone Türkiye’nin deprem bölgesindeki teknoloji sınıfı sayısı 4’e yükseldi

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği iş birliğiyle yürütülen “Yarını Kodlayanlar” toplumsal sorumluluk projesinin yeni1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Coca-Cola tasarımı ve formülü yapay zeka tarafından üretilen gazlı içeceğini tanıttı

Dünyaca ünlü meşrubat üreticisi Coca-Cola, hudutlu sayıda üretilen yeni gazlı içeceğini tanıttı. Y3000 olarak isimlendirilen1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.