KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Geliştiricilere kötü haber: Unity indirme başına ücret kesecek

Unity Indirme Basina Ucret Istiyor168767 0 Oyun dünyasının en kıymetli geliştirme motorlarından Unity, reaksiyon çekecek bir karara imza atıyor. Unity tabanlı oyunlar hazırlayan geliştiriciler, muhakkak bir çıkar sonunu geçtikten sonra fiyat ödemek zorunda.

Unity Runtime Fee reaksiyon çekiyor

Unity tarafından duyurulan Unity Runtime Fee adındaki program, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren kullanıcı tarafından her indirme için fiyat kesintisini amaçlıyor. Firma her indirmenin Unity Runtime kurulumunu da yaptığı için bu türlü bir karar aldığını belirtiyor.

Kesintiler geliştiricilerin abonelik düzeyine nazaran değişecek. Unity Personal ve Unity Plus aboneleri 200 bin toplam indirme ve son 12 ayda 200 bin dolar gelir hududunu aştığında indirme başına 0.2$ ödeyecek.

Unity Pro aboneleri 0.15$ ile başlayacak ve toplam 1 milyon indirme ile son 12 ayda 1 milyon dolardan fazla gelir elde ettiklerinde indirme başına 0.02$ ödeyecek. Unity Enterprise aboneleri ise 0.125$’dan başlayarak 0.01$’a kadar gidecek.

Geliştirici dünyası karara epey yansılı. Hiç kimseye sormadan alınan bu kararın bilhassa hayır kurumları için satılan oyunlarda, free-to-play oyunlarda, ikram oyun dağıtımlarında ve korsan dağıtılan oyunlarda finansal bir risk oluşturacağını argüman ediyorlar.

İçerik
ABD-Çin teknoloji savaşında yeni cephe: RISC-V

ABD-Çin teknoloji savaşında yeni bir cephe açılıyor: RISC-V. Amerikan şirketlerinin Çin'de yaygın olarak kullanılan özgür1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Intel duyurdu: Eski marka ismine resmen veda ediliyor

Bildiğiniz üzere Intel'in 2008 yılında piyasaya sürülen ''Core i'' marka şemasında değişikliğe gideceği söyleniyordu. O1

2 dk. 15 Okundu
İçerik
Apple etkinliği: Yeni AirPods ve AirPods Max için tüm bilinenler

Apple, 12 Eylül’de düzenleyeceği ve Türkiye’den saat 20:00’da izlenecek Wonderlust etkinliğinde iPhone 15 serisini, Watch1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.