KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Geliştiriciler bastırdı Unity geri adım attı

Unity Gelistirici Ucretlerini Degistirdi169083 0 Geçtiğimiz hafta geliştiricilere yönelik fahiş indirme fiyatları yansıtacağını duyuran Unity, gelen büyük reaksiyonlar sonrasında geri adım attı. Artık indirme fiyatları muhakkak kaideleri karşılayanlara yansıtılacak.

Unity indirme fiyatları ne kadar?

Geçtiğimiz hafta yayınlanan yeni siyasete nazaran belli bir gelir hududunu aştığında indirme fiyatları devreye giriyordu. Bilhassa yardım kuruluşlarının ve armağan oyun dağıtıcılarının olumsuz etkilendiği bu siyaset oyunu silip yine yüklemelere bile masraf bindiriyordu.

Geliştirici dünyasından büyük reaksiyon alan Unity bu hafta geri adım attı. Yeni siyasette artık Unity oyun motorunu kullanan Unity Runtime Fee ödemeyecekler. Yalnızca en yeni Unity LTS sürümüne geçiş yapan geliştiricilere bu kural uygulanacak. Unity LTS kullanan geliştiriciler son 12 ayda 1 milyon doları geçtiğinde çıkarlarının yüzde 2.5’ini kesinti olarak verecek.

Ayrıca oyunu silip yüklemeler sayılmayacak ve tekil ziyaretçi temel alınacak. Bu kural 2024 yılında Unity LTS indirmeye sunulduğunda geçerli olacak. Ayrıyeten Unity Personal aboneleri 200 bin dolar çıkara kadar üst aboneliklere geçmek zorunda kalmayacak. Evvelce bu sayı 100 bin dolardı.

İçerik
“WhatsApp, reklamlı oluyor” iddialarına resmî açıklama geldi

Yakın vakitte Meta’nın tanınan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp’a reklam getirmeyi planladığına ait medyada bir haber1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Google, Gmail’in HTML sürümü kullanımdan kaldırıyor

Google daha gelişmiş versiyona odaklanmak için 2024'ün Ocak ayı prestijiyle Gmail'in temel HTML sürümünü kullanımdan1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Nothing alt markası Hindistan’da faaliyete başlıyor

Ülkemizde de beğenilen markalar ortasına girmeyi başaran Nothing, daha uygun fiyatlı eserler için CMF by1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.