KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Disksiz Xbox Series X ve yeni kontrol cihazı ortaya çıktı

Disksiz Xbox Series X Ve Yeni Kontrol Cihazi Ortaya Cikti168924 0 FTC (Federal Ticaret Komisyonu) ve Microsoft arasında gerçekleşen yasal uğraşın evrakları ortaya çıktı. Bu dokümanlarda görüşmeler sırasında paylaşılan son derece kıymetli bilgiler yer alıyor. Paylaşılan evraklara nazaran Microsoft, silindir şeklinde ‘tamamen dijital’ 2TB Xbox Series X‘in yanı sıra modüler başparmak çubuklarına sahip yeni iki tonlu denetimci üzerinde çalışıyor.

Yeni Xbox Series X

Disksiz Xbox Series X Ve Yeni Kontrol Cihazi Ortaya Cikti168924 3 Microsoft, Xbox Series X konsolunu 2024 yılında orijinal bir tasarım ve özelliklerle yenilemeyi planlıyor. Brooklin kod ismiyle anılan ve şimdi duyurulmamış olan konsol yenilemesi FTC ile Microsoft ortasındaki yasal süreci içeren detaylı evraklarda kazara ortaya çıktı. Yeni Xbox Series X tasarımı mevcut konsoldan çok daha dairesel görünürken rastgele bir disk şoförü bulunmuyor. Münasebetiyle aygıt büsbütün dijital.
Disksiz Xbox Series X Ve Yeni Kontrol Cihazi Ortaya Cikti168924 1 Dokümanlara nazaran dijital Xbox Series X, 2TB SSD depolama alanına, USB-C ön ilişki noktasına, Wi-Fi 6E desteğine, Bluetooth 5.2 kontağına sahip olacak. 6nm temelli yongaya geçecek olan yeni konsol ayrıyeten PSU gücü yüzde 15 oranında azaltılacak. Disk şoförü olmayan dijital Xbox Series X’in fiyatı ise 499 dolar. Bu mevcut konsol ile tıpkı fiyat.
Disksiz Xbox Series X Ve Yeni Kontrol Cihazi Ortaya Cikti168924 2 Kod ismi Sebille olan yeni kontrolcünün bu yıl içinde duyurulması ve gyro dayanağı için bir ivmeölçer içermesi planlanıyor. İki tonlu bir renk nizamına sahip olacak ve buluta direkt ilişkiyi, Bluetooth 5.2‘yi ve muhtemelen güncellenmiş bir “Xbox Wireless 2” ilişkisini destekleyecek. Yeni denetimci ayrıyeten daha sessiz düğmelere ve başparmak çubuklarına, şarj edilebilir/değiştirilebilir bir pile modüler başparmak çubuklarına sahip olacak.

Microsoft siyah renkte yenilenmiş bir Xbox Series S’i piyasaya sürdü, lakin 2024’te Wi-Fi 6E takviyesi ve Bluetooth 5.2 ile öbür bir yenileme yolda olabilir. Microsoft, bu yeni Xbox Series S yenilemesini önümüzdeki Eylül ayında, Xbox Series X yenilemesini ise Kasım 2024’te ayında piyasaya sürmeyi planlıyor.

İçerik
Starfield Steam’de hızlı başladı: Oyuncu sayısı GTA 5 ve Warzone’u geçti

2023’ün en beklenen oyunlarından olan Starfield, geçtiğimiz yıllarda yayınlanan fragmanları ve tanıtımları ile epey dikkat1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Galaxy Z Flip 5’e rakip geliyor: Xiaomi Mix Flip doğrulandı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, akıllı telefon pazarındaki odağını katlanabilir modellere kaydırmış durumda. Bu bağlamda Xiaomi Mix1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Türkiye, Starlink benzeri uydu sistemi kurmayı planlıyor

Elon Musk’ın uydudan internet şirketi Starlink, Türkiye’de hizmet vermek için resmi görüşmeler gerçekleştiriyor. Dijital Dönüşüm1

2 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.