KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Yeni PS5 Slim modeli resmen tanıtıldı: Daha hafif ve daha küçük

Yeni Playstation 5 Slim Tanitildi Iste Fiyati Ve Ozellikleri169633 0 Sony, muhtemelen gayri resmi olarak “PS5 Slim” olarak adlandırılacak yeni PlayStation 5 modellerini duyurdu. Yeni modelin içinde tıpkı donanım yer alıyor lakin çıkarılabilir disk sürücüsü ve 1 TB dahili depolama alanını daha küçük bir form faktörüne sığdırıyor. Yeni PS5, mevcut modelden biraz daha ince ve kısa olmakla birlikte hem PS5 hem de PS5 Digital Edition’ın yerini alacak.

Karşınızda yeni PlayStation 5 Slim

Yeni Playstation 5 Slim Tanitildi Iste Fiyati Ve Ozellikleri169633 1 Sony, yeni PS5’in yüzde 30 daha düşük hacme sahip olduğunu ve tartısının özgününden yüzde 18/yüzde 24 daha hafif olduğunu söylüyor. Yeni dizaynda dört kapak paneli kullanılıyor (üst kısım parlak, yanlar ise mat). Sony artık PS5’in yan tarafında disk şoförü için bir çıkıntıya yer veriyor ve bu kesim çıkarılarak bir yan panel ile değiştirilebiliyor. Bununla birlikte temel PS5 Dijital sürümünü satın alırsanız Blu-ray disk şoförünü daha sonradan 80 dolar (120 euro) karşılığında satın alabileceksiniz.

Her iki modelde de yatay stant bulunurken tüm PS5 modelleriyle uyumlu olan yeni dikey stand 30 dolar (30 euro) karşılığında başka olarak satılacak. Mevcut PS5’te bulunan tek USB-C ve USB-A ilişki noktaları yerine artık çift USB-C bağlantı noktası bulunacak. Her iki yeni PS5 modeli de artık mevcut PS5’te bulunan 825GB depolama alanı yerine 1TB depolama alanı içerecek.

PS5 Slim / Yeni PS5 fiyatı

Yeni PS5 modeli Kasım ayında ABD’de satışa çıkacak. Şoförsüz yeni PS5 Dijital versiyonun fiyatı 450 dolar, şoförlü versiyonun fiyatı ise 500 dolar olarak açıklandı. Avrupa için fiyatlar şoförsüz versiyon için 450 euro, sürücülü versiyon için 550 euro olacak.

Sony, ilerleyen aylarda yeni PS5’in global olarak satışa çıkacağını söyledi. Bununla birlikte mevcut PS5 modellerinde artık stoklar yenilenmeyecek, eski modeller bitince tek model olarak bu yeni tanıtılan PS5’ler satın alınabilecek.

İçerik
Nokia’dan dayanıklılık odaklı iki kurumsal telefon

Daha çok son kullanıcıya yönelik akıllı telefonları ile tanıdığımız Nokia, bu kere yalnızca kurumsal müşterilere1

1 dk. 7 Okundu
İçerik
Vivo X100 serisinin bir özelliği daha belli oldu: Neler sunacak?

Bildiğiniz gibi Vivo, amiral gemisi Vivo X100 serisi için çalışmalarını hızlandırdı. Bu noktada Vivo X90 serisinin halefi1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
iPhone 15 ekranını Samsung üretecek: BOE standartları karşılayamadı!

Apple, yeni iPhone 15 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. TSİ 20.00’de başlayacak Heyecapcanlı etkinliğinde iPhone 15, 151

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.