KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Özellikle gecelerimizin karanlığını arttıran diş ağrısına ne iyi gelir? bu diş ağrıları nasıl geçer size yardımcı olmaya çalışalım. Elbette ki her sağlık sorunu kendine göre çok ciddi problemlerle karşımıza çıkmaktadır. Sadece diş çürükleri değil diş iltihapları, diş dolguları veya 20’lik diş çıkarırken dahi dişimizde ağrı yaşabiliriz. Bazen gece saatlerinde gerçekten de insanı dayanamayacağı hale getirebilir. Doktora gitmeden evde doğal yollarla diş ağrısını geçirmek mümkündür. Bunun için neler yapmanız gerekiyor? Diş ağrısı evde nasıl geçer? bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Tabii ki dişin bakımını yapmak, diş ağrısının önüne geçmek açısından büyük bir edilmesi gereken hususdur. Ancak diş ağrısı nasıl geçer sorusunun da cevabını vererek yardımcı olmaya çalışacağız.

Diş Ağrısı Neden Olur?

Diş ağrısının tek bir nedeni yoktur. Bu yüzden diş ağrısı doğal tedavi anlamında size bilgi verirken burada aslında birçok farklı nedeni olduğunu bilmek gerekir. Bu yirmilik diş çıkartması olduğu gibi aynı zamanda dişçilerde dolgu gerektiren bir durum da söz konusu olabilir. Bu yüzden doğal tedavi açısından bilgi vermeden önce aslında yapmanız gereken ve düzenli şekilde yapılması gereken şeyleri de sıralamak gerekir. Yani diş ağrısına evde çözüm dendiğinde öncelikli olarak aslında dişlerinizi fırçalamak gelmektedir. Yemek artıklarını kesinlikle yok etmelisiniz. Bu dişinizin rahatlamasını sağlayacaktır. Ayrıca diş fırçalama imkanı bulunmayan durumlarda kürdan ve diş ipi kullanmanız yine dişlerinizin temizlik açısından fayda sağlayacaktır. Diş ağrısı ağırlıklı olarak gece vakti karşımıza çıkan bir hastalıktır. Bu yüzden yatarken yastık kullanmak önemlidir. Çünkü kan basıncı yatar pozisyondayken başa vurur ve çene bölgesinde zonklamasına sebep olur. Yastık kullanmak bu anlamda fayda sağlayacaktır. Ağrıyan bölgeye buz uygulamak yeni diş ağrısı evde nasıl geçer sorusunun cevabıdır diyebiliriz.

Diş Ağrısına Bitkisel Çözümler

Diş ağrısı olduğunda çeşidi bitkisel çözümler de size sunabilir. Bu anlamda özellikle diş ağrısına ne iyi gelir derseniz karanfil ve karanfil yağı kesinlikle ağrınızı dindirecektir. Ağrıyan dişin bulunduğu bölgede çiğnenen karanfil veya bir pamuğun üstüne uygulanan karanfil yağı size çok hızlı bir şekilde sonuç verecektir. Ilık su eklenerek gargara yapılan bir karbonatlı su size yine diş ağrısı nasıl geçer konusunda net sonuç sunacaktır. Zerdeçal ve su ile yapılan macun, ağrıyan dişe sürüldükten sonra zerdeçalda bulunan antiseptik etki nedeniyle ağrının hafiflemesine sağlayacaktır. Bu da diş ağrısına doğal tedavi açısından bize sunulmuş olan büyük bir nimettir.

İçerik
Su İçmenin Faydaları

Su içmenin faydaları adlı yazımızda sağlığınıza doğrudan etki edecek önerilerde bulunacağız. Su günlük hayatımızda en1

2 dk. 8 Okundu
İçerik
İtiraz Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İtiraz Dilekçesi Nasıl Yazılır? - Dilekçe bir istekte ya da talepte bulunmak için özellikle resmî1

2 dk. 16 Okundu
Nedir
Enigma Nedir? Enigma Şifresi ve Özellikleri Nelerdir?

Enigma makinesi, 2. Dünya Savaşı sırasında kullanılarak düşmanlara karşı üstünlüğün sağlandığı icatlardan bir tanesidir. Nitekim1

2 dk. 8 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.