KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Araba Camı Nasıl Temizlenir?

İçindekiler

Birçok araba sahibini ilgilendiren konularından biri de araba camı nasıl temizlenir? sorusudur. Araba camının nasıl temizlendiği arabanın görüş kalitesini etkileyen unsurlardan biridir. Bunun yanı sıra araç kullanmayı seven insanların araba bakımı konusundaki detayları da dikkate aldığını görüyoruz. Araba bakımının en önemli ayağını aslında cam temizliği oluşturmaktadır. Görüş kalitesini etkilemesi, aracın temiz görünümü için oldukça önemli bir husustur. Araç camının temiz olması güvenli ve kaliteli bir sürüşü beraberinde getirmektedir. Aracın camlarının temiz olması görüş açısını genişletmekle birlikte görüş netliği kazandırır. Şimdi arabanızı nasıl daha iyi temizleyebilirsiniz buna ilişkin püf noktalarından bahsedelim.

Araba Camı Temizlenirken Kullanılması Gereken Malzemeler

Bunun için yalnızca 3 malzeme işinizi görecektir. Bunlar:

  1. Yumuşak bir sünger
  2. Cam temizlemek için sprey
  3. Kuru bez ya da gazete kâğıdı

Camı Temizlerken Yapılması Gerekenler

  • Öncelikle arabaya tam bir temizliğe başlamadan önce arabanızın camlarını su ve sünger yardımıyla kaba temizliğini yapın. Bunun sebebi arabanızın camını ıslatmadan sildiğinizde oluşabilecek çizikleri önlemek ve zarar görmesini engellemektir. Bunun için süngeri ıslatarak silmeniz daha sağlıklı sonuçlar verir.
  • Bu işlemi yaptıktan sonra aracınızın camının kurumasını bekleyin.
  • Cam kuruduktan sonra cam temizleme spreyini kullanabilirsiniz. Cam temizleme spreyini arabanızın camının her tarafına sıkın.
  • Son olarak cam temizleme spreyinizi kuru bir bez yardımıyla ya da gazete kâğıdı yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Araba Camındaki Kireç Nasıl Temizlenir?

Bazı dış etkenler arabanızın camında kireç oluşumuna sebebiyet vermiş olabilir. Ancak çözümü oldukça basit bir işlemdir. Klasik cam temizleme spreyi kullandıysanız sonuç vermemiş olabilir. Bunun için en çok kullanılan yöntem su ve sirke karışımı olacaktır. Bu karışımın oranı yarı yarıyadır. Yani temizleme suyunuzun yarısı su, yarısı sirke olacak şekilde ayarlamalısınız. Bu karışımı kullanarak araç camınızı temizleyin ve daha sonra duru su ile yıkayın.

Bir diğer yöntem ise bulaşık deterjanı ile temizlemektir. Ilık su ve bulaşık deterjanı ile karıştırarak temizlerseniz aracınızdaki kireç oluşumunu önleyebilirsiniz.

Araba Camındaki Buz Nasıl Temizlenir?

Özellikle kış aylarında birçok kullanıcının rahatsız olduğu bu durumun da çözümü kolaydır. Ancak dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalardan birisi buz tutan cama sıcak su dökmemenizdir. Sıcak su buzla birleştiğinde camınızı çatlatabilir. Bunun yerine antifrizli cam suyu sıkmalısınız. Bunu akşamdan yaparsanız sabah arabanızın camının buzlu olmayacağını göreceksiniz. Bunun yanı sıra sirkeli su karışımı da buzun çözülmesinde oldukça etkili bir yöntemdir.

İçerik
Teraryum Bitkileri Nelerdir?

Kapalı cam fanus içinde bulunan bitkilere bir yaşam alanı oluşturmak için oluşturulan mahfazaya teraryum adı1

2 dk. 10 Okundu
İçerik
Hollywood oyuncusu Adam Sandler gözü mor yayına çıktı!

Amerikan sinemasının ünlü oyuncularından biri olan Adam Sandler, katıldığı bir programda gözü mor formda kayda1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
İnternetten Ödeme Nasıl Yapılır?

Günümüzde teknoloji kullanımının insanların cebine girmesiyle birlikte birçok kişi oturdukları yerden ödeme yapabilmektedir. Bu ödeme1

2 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.