KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Bebeği Nasıl Sakinleştirebilirim?

Tüm anne babaların en hassas noktalarından biri de bebeklerinin ağlamamasıdır. Bir bebeğin ağlaması tüm ebeveynleri üzmenin yanı sıra rahatsız da etmektedir. Bebeğin ne için ağladığını anlamak bebeği susturmak kadar zordur. Bunları yaşayan anne babaların aklına bebeği nasıl sakinleştirebilirim? Sorusu sıkça gelmektedir. Bebeği sakinleştirmek için tüm ev halkı yardımlaşma içinde olur, herkes sırayla bebeği kucağında taşır, bebek ayakta sallanır, bebeğin yapmaktan hoşlandığı şeyler yapılır ve genelde bunun gibi birçok yöntem denense de ev halkı pek de başarılı olamaz.

Bebeği Sakinleştirmenin Temel Yöntemleri

Bebeği nasıl sakinleştirebilirim? Sorusunun cevabı genelde her bebekte aynı yöntemle etkili olmaz. Bebeğinizin hangi yöntemde sakinleştiğini ancak aşağıda yazan yöntemleri deneyerek bulabilirsiniz.

Bebekler genelde elektrikli süpürge, çamaşır makinesi, sakin bir müzik veya yüksek sesli videolar gibi ritmik çok ses çıkaran aletlerle sakinleşebilir. Bebeğinizi o anda karanlık olamayan loş bir ortamda tutmanız onun sakinleşmesine ve ayriyeten uyumasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin dikkatini çeken renkli eşyalar, sevdiği oyuncaklar onun dikkatinin oraya toplanmasını ve sakinleşmesini sağlamanıza yardımcı olacaktır. Bebeğinizin sizi yakından hissetmesi teninin teninize değmesi onun güvende olduğunu hissetmesine ve sakinleşmesine yardımcı olacaktır. Bebeğinizin bir rahatsızlığı varsa ilk önce neden kaynaklandığını araştırmanız ve ona göre harekete geçmeniz gerekmektedir. Eğer bir gaz problemi varsa bebeği yüz üstü kolunuzun üstünde tutup sırtına yavaşça masaj yaparsanız gaz problemini kolayca halledebilirsiniz. Bazı bebeklerin konforlu ortamlarda sakinleşmesi daha kolaydır. Böyle bir durumda bebeğinizin başının altına yumuşak bir yastık ve yumuşak bir battaniye ile uyumasını sağlayabilirsiniz.

Bu yöntemlerin yanı sıra Amerikalı çocuk doktoru HarveyKarp Afrika’ya gittiği dönemde gözlemlediği birkaç olay sırasında Afrikalı annelerin çocuklarını sakinleştirmede daha başarılı olduğunu fark ediyor. Gözlemlediği şeyleri Amerikalı bebeklerde deneyen ve başarılı olan bu doktor yaptığı yöntemlere 5S kuralı adını vermiş. 5S kuralının ilk maddesi bebeği yumuşak bir tülbentle çok sıkmadan kundak yapmak. İkinci olarak bebeğin sürekli pozisyonunu değiştirmek. Sağ tarafa yatırmak, sol tarafa yatırmak veya yüzüstü yatırmak gibi. Üçüncü madde olarak bebeğin kulağına şşşşşş demek. Bu ses bebeğinizin anne karnında sıkça duyduğu gürültüleri ona hatırlatacaktır. Dördüncü madde ise bebeği hafifçe sallamaktır. Bebeği sarsmadan sallamak onun rahatlamasını sağlayacaktır. Beşinci ve son madde olarak bebeğin emzik tutmasını sağlamaktır. 5S kuralında ki yöntemlerin sırayla uygulanması bebeğin en kısa sürede sakinleşmesini sağlayacaktır.

İçerik
Bileşik Faiz Nasıl Hesaplanır?

Bileşik faizin normal faizden belirgin bir farkı vardır. Normal faiz sadece sermayenin faizi ile yetinir.1

4 dk. 10 Okundu
İçerik
Enflasyon Nedir?

Bir ülke ekonomisinde işler kötü gitmeye başladığında herkesin ağzında aynı terimi duyarız: Enflasyon. Ulusal haber1

2 dk. 7 Okundu
İçerik
Assos nerede? Assos’ta gezilecek yerler neler? Assos’a nasıl gidilir, kaç kilometre?

Kültürel dokular ve tabiatın zenginliğinin harmanlandığı bir tatil planı oluşturmak istiyorsanız Assos'ta harika bir atmosfere1

4 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.