KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Dev Microsoft sızıntısında gelecek oyunlar ortaya çıktı: Doom, Dishonored 3 ve dahası

Dev Microsoft Sizintisinda Gelecek Oyunlar Ortaya Cikti168936 0 Federal Ticaret Komitesi (FTC) ile Microsoft arasında gerçekleşen Activision davasının sonucu yazılım devi için sevindirici olsa da kısa mühlet evvel yasal sürece dahil olan şirket dokümanlarının ortalığa saçılması Microsoft için baş ağrıtıcı olabilir. Çünkü şimdiye kadar firmanın yeni jenerasyon Xbox ve Xbox yenilemeleri ortaya çıktı lakin devamı da geliyor. Evraklara nazaran Microsoft, yeni Doom, Dishonored 3 ve dahası için hazırlık yapıyor.

Dishonored 3, yeni Doom ve Oblivion remaster

Sızan dokümanlara nazaran Bethesda Game Studios ve id Software üzere stüdyoların ana şirketi olan ZeniMax Media, Microsoft tarafından satın alınmadan evvel The Elder Scrolls IV: Oblivion, Fallout 3 ve yen bir Doom üzerinde çalışıyordu. Bu oyunlar, Temmuz 2020’de Microsoft’un o zamanki potansiyel ZeniMax satın almasıyla ilgili bir sunumda yer alıyordu.

Sunumda yer alan duyurulmamış oyunlar şunlardan oluşuyor:

  • Oblivion remaster (başlangıçta 2022 mali yılı için ayarlanmıştı)
  • Doom Year Zero ve DLC (2023 mali yılı) ve ikinci bir DLC (2024 mali yılı)
  • Fallout 3 remaster (2024 mali yılı)
  • Ghostwire Tokyo‘nun devam oyunu (2024 mali yılı)
  • Dishonored 3 (2024 mali yılı)

Ayrıca konsol / PC için, açık isimleri belirli olmayan bir dizi yapımdan da kelam ediliyor. Varlığından bir müddettir haberdar olduğumuz fakat yepyeni olarak 2022 mali yılı için planlanan bir Indiana Jones oyunu, 2023 mali yılı için planlanan Project Kestrel kod isimli oyun ve bunun 2024 mali yıl devri için çıkması planlanan genişleme paket, 2023 mali yılı için Project Platinum ve 2024 mali yılı için lisanslı yeni bir IP.

Dev Microsoft Sizintisinda Gelecek Oyunlar Ortaya Cikti168936 1 Bunların üç yıldan daha uzun bir mühlet evvel ve Microsoft’un Mart 2021’de ZeniMax’i satın almasından evvel yapılan kestirimler olduğunu unutmayın, bu nedenle bu planlardan kimilerinin değerli ölçüde değişmiş yahut büsbütün rafa kaldırılmış olma ihtimali bulunuyor. Öte yandan bu planlar, Microsoft’tan ileride bekleyebileceğimiz oyunlara ışık tutuyor diyebiliriz.

Sızan öbür dokümanlarda ayrıyeten 2024 yılı için disksiz Xbox Series X ve Xbox Series S yenilemesinden de bahsediliyor. Ayrıyeten ayrıntılarına üstteki “bkz” kontağından ulaşabileceğiniz yeni jenerasyon Xbox konsolundan ve çıkış tarihinden de dokümanlarda bahsediliyor.

İçerik
Telegram’ın kurucusu Hamas kanalını neden kapatmadıklarını açıkladı

Telegram'ın kurucusu Pavel Durov, Filistinli Hamas örgütüne ilişkin Telegram kanalını neden kapatmadıklarını açıkladı. Tanınan iletileşme1

1 dk. 6 Okundu
İçerik
AMD Ryzen 8000 APU’lar netleşti: Harici GPU’lar rafa kalkıyor

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz Ocak ayında tanıtılan AMD Ryzen 7000 Phoenix APU'lar, hem dizüstü hem de el1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Norveç ordusu ilk kez bir F-35A savaş uçağını otoyola indirdi

Norveç Kraliyet Hava Kuvvetleri'nde misyon yapan F-35A savaş uçakları daha evvel hiç denenmemiş bir şey1

1 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.