KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Elon Musk, Ukrayna’nın Ruslara saldırısını önlemek için Starlink’i kapattı

Musk Ukrayna Nin Ruslara Saldiramamasi Icin Starlink I Kapatti168565 0 ABD’li işadamı Elon Musk, Ukrayna ordusunun Rus donanmasına yönelik taarruzlarını engellemek hedefiyle 2022 yılında Kırım kıyısı yakınlarındaki Starlink uydularının kapatılması için çalışanlarına gizlice talimat verdiği ortaya çıktı.

Musk, saldırının başarılı olması halinde Rusya’nın nükleer silah kullanabileceğinden korkuyordu. Bu haber CNN tarafından, Walter Isaacson tarafından yazılan ve satışına 12 Eylül‘de başlanacak olan işadamı “Elon Musk” biyografisine atıfta bulunularak verildi. Kitaba göre, patlayıcılarla sarılı Ukrayna’ya ilişkin insansız sualtı drone’ları Rusya’nın filosuna yaklaştığında, “iletişimi kaybettiler ve rastgele bir hasara yol açmadan geri çekildiler“.

Musk Ukrayna Nin Ruslara Saldiramamasi Icin Starlink I Kapatti168565 1

Ukrayna, Starlink’in açılması için Musk’a yalvardı

Elon Musk, Starlink kesintisini ABD Başkanlık Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Genelkurmay Lideri General Mark Milley ve Rusya’nın ABD Büyükelçisi ile görüştü. Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mikhail Fedorov da Musk’a mektup yazarak ” insansız sualtı drone’larının irtibatını yine sağlaması için yalvardı“.

Musk Ukrayna Nin Ruslara Saldiramamasi Icin Starlink I Kapatti168565 2 Elon Musk, üst seviye Rus yetkililerle yaptığı görüşmelerin akabinde Rusya’nın Kırım’a yönelik başarılı bir atağa karşılık olarak nükleer silahlarla saldırabileceğinden korkmaya başladı. Lakin kitap, Musk’ın “mini Pearl Harbor” dehşetlerinin haklı olmadığını belirtiyor.

Musk mevzuyla ilgili olarak “Starlink savaşlara katılmak için tasarlanmadı. İnsanların Netflix izlemesi, rahatlaması, okulda internete bağlanması ve güzel barışçıl şeyler yapması için yapıldı, drone taarruzları için değilifadelerini kullandı.

İçerik
Microsoft’un Activision satın alımı İngiltere’den ön onay aldı!

Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu (CMA), Microsoft'un 69 milyar dolarlık Activision Blizzard anlaşmasına devam1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Google Chrome, yeni özelliğiyle videodan ekran görüntüsü almayı kolaylaştırıyor

Google, tanınan masaüstü web tarayıcısı Chrome’a süratli bir formda görüntüden ekran imgesi alma sürecini sağlayan1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Samsung Galaxy S24 serisinin boyutları ortaya çıktı

Samsung tarafından önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen Galaxy S24, S24 Plus ve S24 Ultra, yavaş yavaş1

2 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.