KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Bir Windows 11 hatası ironik bir şekilde Dosya Gezgini’ni hızlandırıyor

Bu Windows 11 Hatasi Dosya Gezgini Ni Oldukca Hizlandiriyor168447 0 Windows 11‘deki Dosya Gezgini‘ni işletim sisteminin evvelki sürümleriyle karşılaştırdığımızda en süratlisi değil. Belgeleri açtığınızda yavaş yüklenebildiği üzere bazen pencerelerin arama çubuğundaki sonuçların yüklenmesi uzun sürebiliyor. Fakat görünen o ki işletim sistemindeki bir kusur Belge Gezgini’ne beklenmedik bir hız artışı sağlıyor.

İronik Windows 11 hatası

Windows 11, birçok kullanıcı açısından tartışmalı bir işletim sistemi. Ben dahil olmak üzere kimi kullanıcılar Windows 11’den epeyce mutluyken kimilerinde ise en kolay tabirle tatsız meselelere neden oluyor. Bununla birlikte yeni keşfedilen bir yanılgı ironik bir biçimde Belge Gezgini’ni hayli hızlandırıyor.

Bir Twitter kullanıcısı tarafından keşfedildiği üzere bu Windows 11 yanılgısı görünüşe nazaran Canary Insider sürümlerinden yepyeni sürüme (22000, 21H2) kadar tüm Windows 11 sürümlerini etkiliyor. Yanılgı ise Belge Gezgini’nitam ekran moduna geçirmenin (F11’e basarak) ve akabinde tam ekran modundan çıkmanın (tekrar F11’e basarak) klasör içeriklerinin neredeyse anında yüklenmesine ve evraklar için küçük fotoğraf önizlemelerinin oluşturulmasına neden oluyor. Evrak Gezgini içindeki arama fonksiyonu de daha hassas ve daha hızlı hale geliyor.

Bunu deneyen kimi kullanıcılar da yanılgının “işe yaradığını” söylüyor. 1800’den fazla alt klasörü ve 25.000’den fazla belgesi olan bir müzik klasöründe her şeyin neredeyse anın ve süratlice açıldığını belirten kullanıcılar var. 22H2 sürümü üzerinde de bariz bir halde daha tepkisel sonuçlar elde ettiğimi belirtmeliyim. Umarız Microsoft, bu yanılgıyı hata olmaktan çıkararak Evrak Gezgini’ne doğal olarak ekler.

İçerik
Huawei: Starlight (NearLink) bağlantısı eski modellere gelmeyecek

Huawei, yeni Mate 60 serisi telefonların artık StarLight yani NearLink irtibatını desteklediğini duyurdu. Bluetooth ve1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Lenovo, katlanır dokunmatik ekranlı Chromebook’unu tanıttı

Lenovo Flex 5 Chromebook, 1920x1200 piksel çözünürlük sunan 14 inç IPS dokunmatik ekrana sahip. Dizüstü1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Uygun fiyatlı Poco C65 yakında geliyor: IMEI veritabanında göründü

Çinli teknoloji devi Xiaomi yeni bir bütçe dostu akıllı telefon piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Poco C651

1 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.