KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilere vergisiz telefon düzenlemesi şartlarını açıkladı!

Ogrencilere Vergisiz Telefon Duzenlemesinin Detaylari Aciklandi169190 0 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü kabine toplantısının akabinde yaptığı açıklamada öğrencilere vergisiz telefon ve bilgisayar düzenlemesini resmen açıkladı. Hangi telefonları kapsayacağı ve ne kadar indirim yapılacağı duyuruldu.

Öğrencilere vergisiz telefon düzenlemesi

Örgün eğitimdeki üniversite öğrencilerine, piyasa satış fiyatı 9.500 TL’yi geçmeyen telefonlar için teknolojik aygıt dayanağı ismi altında indirim uygulanacak. Öğrenciler, 9.500 TL ve altında fiyata sahip telefonları yüzde 44,4 oranında indirimle satın alabilecek. Hangi telefon modellerine takviye sağlanacağı açıklanmadı. Önümüzdeki günlerde resmi düzenlemenin yayınlanması ve tüm ayrıntıların duyurulması bekleniyor.

Öğrencilere vergisiz bilgisayar düzenlemesi

Örgün eğitimdeki üniversite öğrencilerine, satış fiyatı 9.500 TL’yi geçmeyen bilgisayarlar için yüzde 16,7’ye varan oranda takviye sağlanacak.

Öğrencilere aylık 10 GB fiyatsız internet

Her öğrenci için bir çizgiyle sonlu olmak üzere, örgün öğretimdeki üniversite öğrencileri 12 ay boyunca aylık 10 GB fiyatsız taşınabilir internet paketi tanımlanacak. Öğrenciler; Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone çizgileriyle bu dayanaktan fiyatsız olarak faydalanabilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hususla ilgili açıklamasında şu sözleri kullandı:

“Örgün eğitimindeki üniversiteli gençlerimize vaadimiz olan cep telefonu ve bilgisayar takviyesini hayata geçiriyoruz. Piyasa satış fiyatı 9 bin 500 lirayı geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için 5 bin 500 lira teknolojik aygıt dayanağı vereceğiz. Piyasa fiyatının yüzde 44,4, bilgisayarlar için yüzde 16,7 fiyatında dayanak sağlayacağız.”

İçerik
X’te aldatıcı videolara son: Topluluk Notları geldi

Evvelden Twitter olarak bilinen platform X, kitle kaynaklı doğruluk denetimi yapan Topluluk Notları özelliğini, videoları1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Çanta şeklindeki fütüristtik Honor V Purse satışa çıkıyor

Honor, 1 Eylül'de Honor V Purse adı verilen ve dışa gerçek katlanabilir telefonunu sergiledi. Bu1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
ChatGPT her 20 komut için yarım litre su ‘içiyor’

Kasım ayında hayatımıza giren ve hem kendi başında hem de birçok hizmete eklenerek hayatımızda kalmaya1

2 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.