KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 16 Pro ve 16 Pro Max fiyatıyla şaşırtabilir

Iphone 16 Pro Ve 16 Pro Max Fiyatiyla Sasirtabilir169121 0 iPhone 15 ve 15 Pro serisi yalnızca birkaç hafta evvel tanıtılmış olsa da, halefi olacak iPhone 16 modellerinden yeni sızıntılar duymaya devam ediyoruz. O denli ki daha evvel iPhone 16 Pro Max için ”Süper Telefoto” kamera argümanı gündeme gelmişti. Lakin bu ve kamera kısmında planlanan yükseltmeler nedeniyle iPhone 16 Pro serisi çok daha maliyetli olabilir.

iPhone 16 Pro ve Pro Max, fiyatıyla şaşırtabilir

Bildiğiniz gibi iPhone 15 Pro Max’e olan talep arttıkça, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’e yönelik beklentiler de artmaya devam ediyor. Bu noktada mevcut söylentiler, Apple’ın telefoto kamerayı her iki “Pro” modeline de getireceği tarafında. Lakin bu kararın büyük bir dezavantajı olacak.

Medium’daki blog yazısında Ming-Chi Kuo, Apple’ın bu gelişme için görüşmelere başladığını fakat yükseltme talepleri nedeniyle telefoto lens fiyatının yaklaşık yüzde 30 oranında artacağını bildirdi. Ayrıyeten bu modülün hem Pro hem de Pro Max’te kullanılması, sevkiyatların yıldan yıla yüzde 110 oranında artmasına neden olacak. 

Apple’ın kelam konusu fiyat artışını müşterilere yansıtıp yansıtmayacağı muhakkak değil. Lakin kar oranını korumak ismine maliyetlerin değerli ölçüde artacağını söylemek hakikat olur. Doğal ki yüzde 30’luk artış rastgele bir şirket için sindirilmesi güç bir sayı. Bu noktada iPhone 15 Pro Max’in Apple için birincil itici güç olacağını belirtmekte yarar var. 

İçerik
Yeni nesil Xbox konsolu ortaya çıktı! İşte çıkış tarihi ve detaylar

Microsoft, Ocak 2022'de Activision Blizzard'ı 69 milyar dolar karşılığında satın almak istediğini açıklamıştı. Activision Blizzard,1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
X’te (Twitter), gönderiler altındaki spam paylaşımlar bitiyor: İşte yeni özellik

X’te (Twitter) gönderiler altında spam paylaşımları durduracak yeni özellik duyuruldu ve enteresan olarak X Premium'a1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Türkiye’de internet reklamcılığı gelirleri 1,6 milyar dolara ulaştı

Milletlerarası araştırma şirketi PwC, Türkiye ve öbür ülkeler hakkında bilgilerin yer aldığı Küresel Cümbüş ve1

6 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.