KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 16 Pro ve 16 Pro Max fiyatıyla şaşırtabilir

Iphone 16 Pro Ve 16 Pro Max Fiyatiyla Sasirtabilir169121 0 iPhone 15 ve 15 Pro serisi yalnızca birkaç hafta evvel tanıtılmış olsa da, halefi olacak iPhone 16 modellerinden yeni sızıntılar duymaya devam ediyoruz. O denli ki daha evvel iPhone 16 Pro Max için ”Süper Telefoto” kamera argümanı gündeme gelmişti. Lakin bu ve kamera kısmında planlanan yükseltmeler nedeniyle iPhone 16 Pro serisi çok daha maliyetli olabilir.

iPhone 16 Pro ve Pro Max, fiyatıyla şaşırtabilir

Bildiğiniz gibi iPhone 15 Pro Max’e olan talep arttıkça, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’e yönelik beklentiler de artmaya devam ediyor. Bu noktada mevcut söylentiler, Apple’ın telefoto kamerayı her iki “Pro” modeline de getireceği tarafında. Lakin bu kararın büyük bir dezavantajı olacak.

Medium’daki blog yazısında Ming-Chi Kuo, Apple’ın bu gelişme için görüşmelere başladığını fakat yükseltme talepleri nedeniyle telefoto lens fiyatının yaklaşık yüzde 30 oranında artacağını bildirdi. Ayrıyeten bu modülün hem Pro hem de Pro Max’te kullanılması, sevkiyatların yıldan yıla yüzde 110 oranında artmasına neden olacak. 

Apple’ın kelam konusu fiyat artışını müşterilere yansıtıp yansıtmayacağı muhakkak değil. Lakin kar oranını korumak ismine maliyetlerin değerli ölçüde artacağını söylemek hakikat olur. Doğal ki yüzde 30’luk artış rastgele bir şirket için sindirilmesi güç bir sayı. Bu noktada iPhone 15 Pro Max’in Apple için birincil itici güç olacağını belirtmekte yarar var. 

İçerik
Samsung Galaxy S24 Ultra’nın kamera özellikleri sızdırıldı

Teknoloji devi Samsung, şimdilerde yeni kuşak premium aygıtı Galaxy S24 Ultra üzerinde çalışmakta. Yakın bir1

1 dk. 7 Okundu
İçerik
TikTok için ücretli abonelik dönemi başlıyor

Son yıllarda toplumsal medya platformlarında görmeye başladığımız abonelik sistemleri, kıymetli bir gelir kapısı haline geldi.1

1 dk. 8 Okundu
İçerik
AMD, Zen 4c tabanlı EPYC 8004 serisi işlemcilerini ve yeni soketini duyurdu

AMD EPYC Genoa, Genoa-X, Bergamo ve Sienna'nın ortak bir özelliği var: AMD Zen 4 mimarisinden1

5 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.