KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Boy Uzatma Yöntemleri

İçindekiler

Boy Uzatma Yöntemleri  – Günümüzde insanların en büyük şikayetlerinden bir tanesi de boylarının kısa olmasıdır. Özellikle ülkemizde kısa boyu olan ve şikayetçi olan pek çok insan bulunmaktadır. Genellikle de erkeklerde sıklıkla karşılaşılan bu sorun, her geçen gün de artmaktadır. Özellikle de erkekler boyunun kısa olmasını istemez ve boy uzatma tekniği arayışı içerisine girmektedir. Tabi ki bunun da birbirinden farklı pek çok alternatif yolu bulunmaktadır. Sizlere bunların hepsini aktaracağız. Öncelikle sizlere boy uzaması hakkında bazı bilgiler aktaralım.

Boy Nasıl Uzar?

Boy uzatma yöntemleri söz konusu olduğu zaman öncelikle boy uzamasına etki eden bazı hususlara dikkat etmek gerekmektedir. Bunların gerçekleştirilmesi, büyüme çağlarındaki insanların boylarının daha da iyi uzamasına yardımcı olacaktır. Bunlardan bazılarını ise şu şekilde sıralayabiliriz;

1-Beslenme

Boy uzatma tekniği arasında hangisini uygularsanız uygulayın, öncelik her daim beslenmedir. Özellikle de çocukluk ve ergenlik dönemlerinde beslenmeye oldukça fazla dikkat edilmesi gerekmektedir.

Sağlıklı, dengeli ve çeşitli beslenmek de vücut sağlığını doğrudan olarak etkiler ve bu durum da uzamaya yardımcı olmaktadır. Hiçbir öğünün atlanmaması, güne sağlam bir kahvaltıyla başlanması, vitamin ve mineral bakımından zengin olan besinler ile beslenilmesi de olmazsa olmazlar arasındadır.

2-Takviye

Eğer ki kemik gelişimi bakımından kalsiyuma dayalı bir sorununuz yoksa doktorlar, insanlarda büyümeyi sağlayan hormon olan HGH için de takviye verebilmektedir.

3-Duruş Bozuklukları

Boyun uzaması için duruş bozuklularının da kesinlikle giderilmesi gerekmektedir. Bu açıdan en hızlı boy uzatma yöntemleri bakımından çalışma koşullarına önem verilmeli, postür düzelten boy uzatma egzersizleri tarafından yardım alınmalıdır.

4-Nefes Alma

Doğru bir nefes, vücut sağlığı ve zindelik için oldukça büyük önem taşımaktadır. Boy uzatma tekniği hususunda da doğru nefes almak, boy uzaması üzerinde oldukça etkilidir. Doğru bir şekilde nefes alındı takdirde dolaşım da düzenlenir. Dolaşımın düzenlenmesiyle büyüme hormonlarının da yeterli bir şekilde salgılanmasına, gereken yerlere ulaşabilmesine de yardımcı olmaktadır.

5-Uyku

Sağlıklı bir yaşamın, zinde bir vücudun ve büyümenin temelini uyku oluşturmaktadır. Uyku esnasında vücuttaki mikro kas hasarları da onarılmaktadır. Yaralar iyileşme sürecini de oldukça hızlandırır.

Hormon salgılanmasını arttırır ve hormonlar da boy uzamasının en büyük sebebidir. Büyüme hormonlarının en verimli salgılandığı zamanlar ise   uyku ve dinlenme zamanlarıdır. Bu yüzden de düzenli bir uyku uyumalı ve kesinlikle yaşlara uygun, yeterli zaman dilimi de uyku için ayrılmalıdır.

Boy Uzatma Egzersizleri

Boy uzatma yöntemleri denildiği zaman ilk akla gelen ve etkisi de en verimli olanlar boy uzatma egzersizleridir. Boy uzatma hareketleri arasında sağacağımız egzersizlerin her biri boy uzama belirtileri bakımından olumlu etkilere sahiptir ve bir süre de devam edilmesi gerekmektedir. Boy uzatma egzersizleri ise süreklilik istemektedir. İşte evde yapabileceğiniz boy uzatma egzersizlerinden bazıları ise şu şekildedir;

Uyku Pozisyonu

Uyku pozisyonu egzersizinin gün içinde yapılması büyük bir önem taşımaktadır. Boy uzatma yöntemleri de dahil olmak üzere yapılan araştırmalar, sırt üstü yatmanın ve uyumanın omurga açıklığı için büyük bir öneme sahip olduğunu da ortaya koymuştur.

Uyku pozisyonu egzersizi için de yatağa veya zemine sırt üstü uzanın. Yüzünüz tamamen havaya bakar bir vaziyette olun. Ayaklarınızı ise ileriye doğru gerdirin.

Bu sayede ayak tabanları yere bakar olacaktır. Ayaklarınızı gerdirerek 10 saniye bekleyin ve bunun ardından bırakın. 10 saniye bekleyin ve tekrardan aynı hareketi yapın. Bu hareketi yapabildiğiniz kadar yapmakta fayda vardır.

Sopa İle Esneme

Sopa ile esneme vücudun birbirinden farklı bölgelerinin aynı anda esnemesine yardımcı olmaktadır. Bunun için de ilk olarak omuz açıklığında ya da biraz daha uzun olan bir sopayı elinize alın.

Her 2 ucundan sopayı tutun ve yukarıya doğru kaldırın. Bunun ardından da yukarı ve arkaya doğru sopayı kaldırabildiğiniz kadar kaldırmayı deneyin.

Gerinin. Bir süre sonra da hareketi yaparken parmak uçlarınıza yükselmeye çalışın. Bu sayede de bacaklar, karın kasları, kollar ve boyun dahil olmak üzere tüm vücudunuz esneklik kazanacaktır. Hem arkaya hem yana hem de yukarıya doğru bir esneme olacağı için de tüm vücudunuz boyunuzun uzamasına yönelik esnetilmiş olacaktır.

Evlerinizde yapabileceğiniz bazı boy uzatma egzersizleri ise bu şekildedir.

İçerik
Papatya Çayının Faydaları Nelerdir?

Papatya çayı, oldukça çok tüketilen bitkisel çaylardan biridir. Bu kadar çok tüketilmesi papatya çayının faydaları1

3 dk. 14 Okundu
İçerik
Minecraft Server Kurma Yöntemleri

Minecraft, uzun yıllardır oyun severlere kaliteli hizmet veren bir oyun şirketidir. Ünlü tasarımcılar tarafından kurulmuş1

3 dk. 20 Okundu
İçerik
Telefon Hoparlör Temizlemesi

Telefon Hoparlör Temizlemesi - Gün içerisinde birçok farklı ortamda bulunuruz ve sürekli yer değiştiririz. Tuvalet,1

2 dk. 16 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.