KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Bilim insanlarından şaşırtıcı açıklama! Müzik beyni aktifleştiriyor

“Müzik ruhun gıdasıdır” kelamı tüm devirlerde söylenmiş ve rahatlattığı kanıtlanmıştı. Japonya’da yapılan bir araştırma ise beyin performansının arttırılmasına yönelik yaptığı araştırmada sonuçları gözler önüne seren bir farkı yakaladı. Groovy denilen müzik tipi beyin performansını ziyadesiyle arttırıyor.

Japonya Tsukuba Üniversitesi’nde bilim insanlarının yürüttüğü bir araştırma kapsamında “Groovy” ismi verilen müzik tipinin beyin frekanslarını aktifleştirici bir özelliği olduğu ortaya kondu. Gruba liderlik eden Profesör Hideaki Soya “Sonuçlar epey şaşırtıcıydı” açıklamasında bulunarak bu bilgiyi dünyayla paylaşmanın mutluluğunda olduğunu bildirdi.

Eypdq 1654861652 1116

bee gees grubu

MÜZİK AKTİFLEŞTİRİYOR

Hakemli bilimsel mecmua Scientific Reports’ta yayımlanan yeni araştırmada ABBA’dan Be Gees’e kadar eski şekillerde bir çok müzisyen ve müzik tipinin bu frekansları taşıdığını ve dinleyicide “aktifleştirici yürütücü eylem” geliştirdiği ortaya konan gerçekler ortasında yer aldı. 

Modern Talking

KIZILÖTESİ İLE BEYİN HAREKETLERİ İNCELENDİ

Japon bilim adamlarının araştırmada beyefendisinin yürütücü sol bölgesinin “sol dorsolateral prefrontal korteks” deki aktivite ve bu bölge üzerinde gerçekleşen canlılık tespit edildi. Araştırma grubu, groovy diye nitelenebilecek, 120 BPM’lik (saniyede iki vuruş) ritme sahip, tempolu bir modül oluşturup, kelam konusu 58 iştirakçiye dinletildi. İştirakçiler o sırada başlarına takılan bir aygıtla beyin işlevleri kızılötesi ile incelendi.

Ansdt 1654862017 0707

Boney M grubu

2 VURUŞLUK 128 BPM’LİK HEPSİ BİREBİR ETKİYİ YAPIYOR

Katılımcıların zihinlerinde oluşan hareketlilik ve güç artışı ile çalışmayan bölgelerde dahi hareketlenmeler görülürken, groovy müziğin yalnızca dans değil ritmik olan müziklerde davul, gitar, klavyeliler üzere enstrümanlarda da tesirli olduğu iki vuruşluk  128 BPM’lik müzikte keşfedildi. 

İçerik
Kurban nasıl seçilir? İyi bir kurban alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? Kurban fiyatları

Kurban Bayramı'nın yaklaştığı bu devirde Kurban satış pazarları kurbanlıklarla dolmaya başladı. Sıkı pazarlıkların yapıldığı satış1

3 dk. 2 Okundu
İçerik
İmza Sirküsü Nasıl Alınır?

İmza Sirküsü Nasıl Alınır? Günümüzde sahte belge, sahte imza kullanımı oldukça hızlı bir şekilde yayılıyor.1

3 dk. 34 Okundu
İçerik
Çocuklarda Dikkat Eksikliği Neden Olur?

Dikkat eksikliği her yaşta olduğu gibi küçük yaştaki çocuklarda da karşımıza çıkan bir durumdur. Çocuklarda1

2 dk. 11 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.