KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Bilgisayarda Depolama Alanı Programsız Nasıl Açılır?

Bilgisayarda Depolama Alanı Programsız Nasıl Açılır? – Uzun süre bilgisayar kullananlar, bilgisayarların depolama sorunuyla boğuştuğunu fark edecektir. Eğer yeteri kadar depolama alanınız yoksa o halde bilgisayarınızda depolama alanı açmanız gerekecektir. Ancak bunu, gerekli programları silmeden yapmanız gerekiyorsa o halde birkaç yol deneyebilirsiniz. Bu yolları deneyerek %10’dan fazla alanı boşaltabilirsiniz. Gelin başlayalım.

Geçici Dosyaları Silin

Eğer uzun zamandır geçici dosyaları silmediyseniz bu dosyalar iyice birikmiş olacaktır. Bunları silmek için bilgisayarınızın arama kısmında %temp% yazın. Yazdıktan sonra “Temp” klasörü karşınıza çıkacaktır. Bu klasöre tıklarsanız gereksiz bir sürü dosya görebilirsiniz. Bu dosyaların tamamını silin. Bu işlem, bilgisayarınızda herhangi bir soruna neden olmayacaktır çünkü bu dosyaların tamamı gereksiz dosyalardır. Sildikten sonra dosyaların fazlalığına bağlı olarak 1 GB’a kadar depolama alanı boşaltabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra geri dönüşüm kutusuna girerek dosyaları tamamen silmeyi unutmayın.

Disk Temizleyiciyi Kullanın

Bilgisayarınızın “Denetim Masası”na girerek disk temizleyiciyi çalıştırabilirsiniz. Burada sizden hangi diski temizlemek istediğiniz belirtmeniz istenir. Herhangi birini seçip işlemi başlatın. Birkaç dakika beklemek zorundasınız. Bu beklemeden sonra bilgisayarınız size silinebilecek dosyaları sunar. İstediklerinizi seçerek silebilirsiniz. En kötü birkaç yüz MB boş alanı bu sayede elde edebilirsiniz.

Disk Birleştirmeyi Kullanın

Yine denetim masası üzerinden disk temizleyici uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde hem bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasını sağlarsınız hem de gereksiz disk kullanmalarını önlemiş olursunuz. Yine seçmek istediğiniz diski ilk olarak çözümlemeniz gerekmektedir. Bu işlem nispeten daha kısadır. İşlem sonunda diskin yüzde kaç oranında ayrıldığı size bildirilir. Bu aşamadan sonra en iyi duruma getir butonuna tıklayarak diskinizin gereksiz alan kullanımı ortadan kaldırabilir ve daha düzgün çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bulut Programlarından Yararlanın

Eğer film gibi yüklü dosyalarınız varsa bu dosyalar sistemi doldurup yavaşlatıyorsa bulut sisteminden faydalanabilirsiniz. Google Drive ya da Yandex Disk gibi sistemler bu alanda en iyi sistemlerdir. Hesap oluşturarak saklamak istediğiniz dosyaları internet üzerine yükleyerek bilgisayarınızdan silebilirsiniz. Eğer lazım olursa dosyaları yeniden bilgisayarınıza yüklemeniz mümkündür ve ek olarak sistem üzerinden de dosyalarınızı tıpkı bilgisayardaki gibi kullanabilirsiniz. Bu sistem, belli bir depolama alanına kadar ücretsizdir fakat daha iyi bulut deneyimi için disk alanı satın almanızı tavsiye ediyoruz.

İçerik
Evdeki Zamanınızı Değerlendirmenizi Sağlayacak Hobiler

Kış döneminin yaklaşması ve pandemi sürecinin devam etmesi nedeniyle evde geçireceğimiz zaman artış gösterecek. Evdeki1

11 dk. 4 Okundu
İçerik
Bebek Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Bebek Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur? Erken hamilelik evrelerinde bebeğin kız ya da erkek olması1

7 dk. 6 Okundu
İçerik
Hamilelikte Kilo Aldıran Yiyecekler

Hamilelikte Kilo Aldıran Yiyecekler - Büyüyen ceninin tüm besin ihtiyaçları göbek kordonu ile annenin yediği1

3 dk. 12 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.