KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Boğaz Ağrısına Doğal Çözüm

İçindekiler

Boğaz Ağrısına Doğal Çözüm – Havalarında soğuması ile birlikte insan vücudu daha hassas ve hastalanmaya daha müsait hale geldi. Kışın en çok görülen hastalıklar arasında grip, baş ağrısı, boğaz ağrısı yer almaktadır. Özellikle boğaz ağrısı sabah uyanır uyanmaz hissedilen ve bütün günü kötü etkileyen basit bir rahatsızlıktır. Küçük olmasına rağmen hayat kalitesini çok fazla düşürür.

İlaç içmek çoğu zaman etkili olsa da boğaz ağrısı sıkça yaşandığı için sürekli olarak kimyasal almak da çok sağlıklı bir davranış değildir. Birkaç küçük yiyecek sayesinde boğaz ağrısını geçirmeniz mümkündür.

Ayva ve Bal

Ayva ve bal tek başına bile oldukça sağlıklı ev etkili besinlerdir. Ayva bal karışımı bir araya gelince özellikle boğaz ağrısı ve enfeksiyonu için birebir çözüm hale geliyor. Ayvaları ince dilimler halinde kestikten sonra, ayva  dilimlerinin üzerine limon sıkın. Bir kabın içine aldığınız ayvalara en son olarak bir kaşık bal ekleyin ve ayvaları çatal yardımıyla ezin.

Bu karışımın içerisinde C vitamini, bakır, demir, potasyum ve magnezyum olduğu için özellikle enfeksiyonlar için oldukça etkilidir.

Soğan Suyu ya da Soğan Suyu

Soğan ve sarımsak doğal antibiyotiklerdir. Bu nedenle düzenli olarak özellikle de yemeklerde soğan ve sarımsak tüketmek çok faydalıdır. Soğanı ortadan ikiye böldükten sonra geceden suya koyarak 24 saat bekletin. Soğanın su içerisinde beklemesi sayesinde bütün vitamini suya karışır. Ardından suyu dinlendirdikten sonra her gün düzenli olarak içmelisiniz.

Soğan alisin içermesi nedeniyle özellikle de kış aylarında, hem viral hem de bakteriyel olan enfeksiyonlara karşı çok etkilidir.  Özellikle sarımsağı hem çiğ hem de pişmiş şekilde tüketmek çok faydalıdır. Çiğ yemesi zor olduğu için her yaptığınız yemeğe mutlaka koymalısınız.

 

İçerik
Evde Çikolata Paketleme

Ev hanımları, öğrenciler ve işsiz olan insanlar genelde ev işlerine odaklanırlar. İş bulamayan veya okuyan1

4 dk. 16 Okundu
İçerik
Senet Nasıl Geçersiz Olur?

Senet Nasıl Geçersiz Olur? - Senedin geçerli ola bilmesi için Türk ticaret kanununda belirtilen kambiyo1

7 dk. 21 Okundu
Nedir
Ping Nedir?

Ping Nedir? - Özellikle bilgisayar oyunlarında karşımıza çıkan Ping bilgisayar ile karşıda ki sunucu arasında1

2 dk. 11 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.