KATEGORİLER
Kripto Al Sat

AÖF Kredi Kartı İle Harç Ödeme

AÖF Kredi Kartı İle Harç Ödeme – Anadolu Üniversitesi rektörü yapmış olduğu açıklamalarda üniversiteye yeni kayıt yaptıracak olan öğrenciler ve kayıt yaptıracak olan öğrenciler kredi kartı ile ödeme yapabiliyor. Öğrencilerin öğretim gideri ve katkı payı ödemelerini bu şekilde yapabilmeleri ATM önlerinde uzun kuyruklar oluşmasına engel olacaktır.

Ders seçimi, aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden ilgili kayıt yenileme tarihleri arasında yapılacaktır. Ders seçimi üç aşamadan oluşmaktadır: Birinci aşamada aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girmeniz gerekecektir. İkinci aşamada ders seçim işlemi yaparak alacağınız ve bıraktığınız dersleri belirleyeceksiniz. Üçüncü ve son aşamada ise yaptığınız ders seçim işlemini onaylamanız istenecektir. Yaptığınız ders seçimini onaylamadığınız takdirde, ders seçiminiz geçersiz sayılacaktır.

Ders seçiminde değişiklik yapan öğrencilerin, en son onayladığı ders seçimi geçerli olacaktır ve ödeme bilgileri buna göre oluşacaktır. Ders seçiminize göre ödeme bilgileriniz oluşur. Ders seçimini yapan öğrenciler ödemelerini yaparak kayıtlarını yeniletebilir. Kayıt yenileme için yapmanız gereken ödemeleri Ziraat Bankası aracılığıyla aşağıdaki ödeme yöntemlerinden biriyle gerçekleştirebilirsiniz:

AÖF Kredi Kartı ile Ödeme

Ders seçiminizi yaptıktan sonra aöf kredi kartı ile harç ödeme herhangi bir bankanın kredi kartı kartı ile ya da Akbank kredi kartı ile aöf harç ödeme yani online olarak ödeme yapabilirsiniz. Ancak, kayıt tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile aöf kredi kartı ile ödeme yapılamayabilir. AÖF yeni kayıt ve kayıt yenilemek isteyen öğrencilerin kayıtlarını son güne bırakmamaları gerekmektedir. Çünkü internet üzerinden kredi kartıyla ödemeler başvuru son gününde alınmayacaktır.

Kredi Kartı ile Aöf ödemeler aşağıda yer alan durumlar için geçerli olmaktadır.

ÖSYM Yeni Kayıt Durumu

İkinci Üniversite Kayıt Durumu

Ek Yerleştirme Durumu

Yatay Geçiş İle Kayıt Olma Durumu

Dikey Geçiş İle Kayıt Olma Durumu

Aöf borcu yatırılmadığı takdirde öğrenciler öğrenci bilgi sisteminde yer alan ders seçim programı üzerinden ders seçme işlemlerinin gerçekleştirememektedir. Bu sebepten dolayı Anadolu Üniversitesi tarafından yeni kayıt yapılamamaktadır ve kayıt yenileme işlemi gerçekleştirilememektedir.

İktisat ve işletme fakültelerinin lisans ve ön lisans programlarında öğrenim gören Açık öğretim öğrencileri geçmiş dönem borçları da dahil kredi kartı ile hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilmektedirler. Bunun için yapmanız gereken Anadolu üniversitesinin resmi internet sayfasından, TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak Kredi kartı ile AÖF ödeme seçeneğini kullanmaları yeterli. Herhangi bir bankanın banka veya kredi kartını kullanabilirsiniz.

Ancak çeşitli forum ve sosyal medya sitelerinde AÖF ‘ün kayıt yenileme ücretiyle ilgili sorunlar sık sık dile getiriliyor. Bir çok öğrenci AÖF’ün ödeme sisteminden kredi kartıyla ödeme yaptıklarını fakat ödemenin kendilerinden çıkmasına rağmen AÖF’ün kayıt ücretinin yatırılmadığını dile getirdiğini söylüyor. Bankalar ise ödemenin kesinlikle bankadan çıktığı ve karşı tarafa ulaştığını söylüyor. Öğrenciler paraların nerede olduğunu ve kayıtlarının neden yenilenmediğini merak ediyor. AÖF öğrenci kaydı yenileme sistemindeki kredi kartı ile ödeme seçeneği yaklaşık 10 gündür öğrencilerin canını sıkıyor.  Öğrencilerin bazıları ödeme sayfasına bile ulaşamamış durumdalar. AÖF öğrencilerinden bir çoğu 3-4 gündür ödeme sayfasına ulaşamadıklarından yakınıyorlar. Ödeme sayfasına ulaşan öğrencileri ise bir başka sürpriz bekliyordu.

Bazı öğrenciler ise ödemelerinin iadesini isteyip gerekli mecralara yönetimi şikayet edeceklerini dile getiriyorlar. Bir kaç uzmana göre ödemeler gerçekten bankadan çıkmış fakat AÖF’ün hesabına yansımamış. Bazı alışveriş siteleri müşterileri de bu tür sorunlarla sık sık karşılaşıyor. Müşterinin kartından çekilen miktar MERKEZ BANKASI’nda askıda kalıyor. Bir süre sonra karşı tarafa iletiyor. Yoğunluk sebebiyle bu tür şeylerin olabileceğini belirten bilişim uzmanları sorunun kısa zamanda çözülmesi gerektiğini de vurguluyor. Bazı AÖF kayıtlı öğrenciler ise sosyal medyada artık kayıt yenilemeyeceklerini dile getiriyorlar. Bu durum karşısında en mantıklı kararın Banka Şubesinden Ödeme yapmak olduğu vurgulanıyor. Bakalım AÖF bu ödeme sorununu kısa zamanda çözebilecek mi? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

İçerik
Sözleşmeli Öğretmen Eş Durumu

Sözleşmeli öğretmen eş durumu, bir çok kişinin sıkıntı yaşadığı konular arasında yerini almaya devam etmektedir.1

5 dk. 16 Okundu
İçerik
Bankamatikten Kartsız Para Çekme

Bankamatikten Kartsız Para Çekme - ATM’nin açılımı Automatic Teller Machine. ATM, bu kelimelerin baş harflerinden1

3 dk. 17 Okundu
İçerik
Göz Kuruluğuna Ne İyi Gelir?

Göz rahatsızlıkları arasında bulunan göz kuruluğu, göz bölgesindeki nemlenmenin yeteri kadar sağlanamaması nedeniyle ortaya çıkan1

2 dk. 14 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.