KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Artık Google üzerinden yapay zeka görselleri üretilebilecek

Artik Google Uzerinden Yapay Zeka Gorselleri Uretilebilecek169731 0

Dünyanın en büyük arama motoru Google, yapay zekalı manzara oluşturma aracı satın aldı. Kullanıcılar böylece Google üzerinden fiyatsız bir biçimde yapay zeka üzerinden imaj ve görsel oluşturabilecek.

Google, arama motoruna yapay zekayı entegre etme üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Google getirdiği yenilikle bir arada, tıpkı Dall-E üzerinden yapıldığı üzere yapay zekalı görseller oluşturmayı mümkün kılıyor.

Google üzerinden yapay zekalı görsel üretmek çok kolay bir biçimde yapılıyor. Manzara oluşturmak için Google arama motoruna açıklama yazmanız kâfi olacak. Klasik arama ekranında, yapay zeka tarafından oluşturulmuş birden fazla fotoğraf ortaya çıkacak. Bu fotoğrafları ayrıyeten düzenleyebilirsiniz.

Google’ın Imagen tarafından desteklenen Search Generative Experience (SGE) aracı, sırf anahtar sözlere dayalı olarak gerçekçi fotoğraflar oluşturabiliyor.

 Kullanıcılar ayrıyeten görsel üzerinden bir arama yaparken SGE’nin otomatikman yeni kavramlar oluşturmasını sağlayan bir kenar çubuğuna sahip olacak.

SGE ile üretilen her görsel, görsellerin yapay zekayla üretildiğini gösteren etikete ve filigrana sahip olacak. Bu özellik başlarda gerçekçi yüzlere sahip görselleri üretmenize müsaade vermeyecek. Tıpkı biçimde değerli bireyleri içeren komutlar da kabul görmeyecek. Görsel üretimi özelliği 18 yaş ve üzeri kullanıcılara açık olacak.

İçerik
Milyarlarca kullanıcısı olan Facebook logosunu değiştirdi

Görünüşe nazaran Meta, Facebook'un "kimlik sistemini" güncelliyor. Aylık 3 milyar kişi tarafından kullanılan dev toplumsal1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Qualcomm, giyilebilir cihazlar için yeni güçlü işlemcilerini tanıttı

Qualcomm, yeni jenerasyon karma gerçeklik, sanal gerçeklik başlıkları ve akıllı gözlüklerde kullanılacak iki yeni işlemcisini1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Nintendo Switch 2 için geri sayım başladı: Geliştirici kitleri hazır

Nintendo Switch ile konsol pazarında değerli bir muvaffakiyete imza atan Nintendo, modelin halefi üzerinde hazırlıklara başladı. Bu1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.